Zamknij
REKLAMA

"Przyjacielu..." - Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową w Dolinie Śmierci

15:30, 13.04.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" i Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej "Pokolenie" zapraszają do wzięcia udziału w XIX Misterium Męki Pańskiej  w Fordońskiej Doliny Śmierci. Misterium pt. „Przyjacielu...” odbędzie się w dwóch odsłonach o godz. 16.00 i 20.00.

Wyjątkowość Misterium Męki Pańskiej w Bydgoszczy tkwi w przygotowanej co roku inscenizacji opartej na innym scenariuszu, w którym męka Chrystusa zostaje ukazana w perspektywie różnych wydarzeń historycznych, bądź współczesnych, wydarzeń biblijnych, bądź problemów życiowych. Oryginalność tego przedsięwzięcia podkreśla fakt, że organizacją i koordynacją całości przedsięwzięcia zajmują się ludzie młodzi z Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” oraz studenci ze Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej „Pokolenie”, we współpracy z Wolontariatem Młodzieżowym 4don4LORD, Fundacją „Wiatrak”, wolontariatem GPS oraz innymi wspólnotami Sanktuarium Królowej Męczenników. Około 350 osób (wolontariuszy) – w tym ok. 200 aktorów - weźmie udział w misterium.

PRZYJACIELU…
Hasło tegorocznego Misterium Męki Pańskiej jest zaproszeniem, by odkryć prawdę, że Bóg wychodzi nam na spotkanie i mówi każdemu z nas „Przyjacielu”. I tu nie chodzi o samo słowo, ale o relacje. Bóg wszedł z nami w głęboką relację przyjaźni, by w taki sposób powiedzieć nam, że jesteśmy dla Niego ważni, bo przecież nie ma większej miłości, niż oddać życie za swoich przyjaciół. A my jesteśmy Jego przyjaciółmi (por J 15, 13). Dlatego nawet w ostatnimi geście zdrady Judasza Bóg wyciąga do niego rękę i mówi: Przyjacielu… Każdy z nas może odnaleźć się w tej scenie… i każdemu z nas w najczarniejszej godzinie Bóg powie: Przyjacielu. Czy podejmiemy tę wyciągniętą dłoń?

XIX Misterium Męki Pańskiej pt. „Przyjacielu...” odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, w Fordońskiej Dolinie Śmierci w dwóch odsłonach: o godz. 16.00 i 20.00.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone