Zamknij
REKLAMA

Tłum stał i patrzył na XIX Misterium Męki Pańskiej pt. "Przyjacielu..."

16:50, 14.04.2019 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Tłumy obserwowały Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Misterium pt. „Przyjacielu...” odbyło się w dwóch odsłonach o godz. 16.00 i 20.00.

Tysiące osób obejrzały XIX Misterium Męki Pańskiej, które odegrano dwukrotnie w Niedzielę Palmową w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Co roku twórcy spektaklu mękę Chrystusa ukazują w perspektywie innych wydarzeń.

PRZYJACIELU… – taki był tytuł tegorocznego misterium. Widowisko było zaproszeniem, by odkryć prawdę, że Bóg wychodzi nam na spotkanie i mówi każdemu z nas „Przyjacielu”. Bóg pragnie wejść w relacje przyjaźni z człowiekiem, a przez śmierć na krzyżu i cierpienie ukazał, że nie ma większej miłości, niż oddać życie za swoich przyjaciół. Nawet do Judasza, który Go zdradził, Jezus wyciągnął rękę i powiedział: Przyjacielu… Każdy z nas może odnaleźć się w tej scenie… i każdemu z nas w najczarniejszej godzinie Bóg powie: Przyjacielu.

- Aby prawdziwa przyjaźń między ludźmi była możliwa i mogła przetrwać czas próby, nieraz bardzo bolesny, warto odkrywać i żyć w przyjaźni z Jezusem - mówił ks. Krzysztof Buchholz. - Kochana siostro, drogi bracie, przyjacielu... Być może osamotniony, być może zdradzony, albo odrzucony, a może szczęśliwie zaprzyjaźniony... Patrz i słuchaj uważnie - wskazał przed rozpoczęciem misterium bydgoski duszpasterz akademicki i stwierdził, że kiedy ludzka przyjaźń wystawiona na próbę zawodzi, można zawsze oprzeć się na przyjaźni z Jezusem.

Misterium Męki Pańskiej „Przyjacielu...” zrealizowało około 350 młodych osób (wolontariuszy) ze Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej „Pokolenie”, Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” oraz innych wspólnot parafialnych – w tym około 200 aktorów. Autorką scenariusza i reżyserem misterium była Mariola Ciesielska. W misterium w najważniejszych rolach wystąpili: Łukasz Nowacki (Jezus), Małgorzata Kwiatkowska (Maryja), Mariusz  Odjas (Centurion), Jacek Jędrzejczyk (Piłat), Katarzyna Lewandowska (Marta), Zofia Majczyk (Maria), Bartłomiej Iwański (Łazarz).

Przygotowaniem muzyki wydarzenia zajęli się Agnieszka Więckiewicz i Maciej Różycki, absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

jaja

2 7

beznadziejny tytuł.... 22:00, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MateuszMateusz

8 1

"A lud stał i patrzył..." - cytat z Ewangelii św. Łukasza 22:45, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

6 2

Było wspaniale rodzinnie 07:14, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone