Zamknij
REKLAMA

Refleksje nad rolą Polski w Europie ze zlewicowanym euroestablishmentem

22:10, 09.05.2019 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego rozkręca się. Dzisiaj w Bydgoszczy odbyła się dyskusja nad rolą Polski w zmieniającej się Europie. 

W auli Św. Krzyża przy bazylice św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz wygłosił wykład pt. „Refleksje nad rolą Polski w Europie”.  Ks. prof. Paweł Bortkiewicz jest znanym w Polsce etykiem oraz wykładowcą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także członkiem Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jest również duszpasterzem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu.

Felietonista Radia Maryja i Telewizji Trwam, mówiąc o roli Polski w Europie, wskazywał, że w krajach zachodnich, zwłaszcza we Francji i Niemczech,  na przełomie lat 60. i 70., a zwłaszcza po rewolcie 1968 roku, która niosła hasła "zabrania się zabraniać", "nie ma nauczyciela, ani Boga, ty sam jesteś bogiem", nastąpił demontaż dekalogu i demontaż autorytetów, a w konsekwencji demontaż cywilizacji zachodniej, judeochrześcijańskiej. Przemiany te doprowadziły do zmian w jednoczącej się Europie. Pokolenie rewolucji 68 sprawnie i szybko przejęło ster w procesie dokonującej się integracji Europy. Przełomem stało się przegłosowanie przez Parlament Europejski planu Spinellego

14 lutego 1984 roku Parlament Europejski, znaczną większością głosów przyjął wniosek Klubu Krokodyla, którego założycielem był włoski komunista Altiero Spinelli i zatwierdził projekt traktatu ustanawiającego Unię Europejską. Dzisiaj właśnie idee tego włoskiego komunisty wywierają największy wpływ na plany dalszej europejskiej integracji. Bazując na ideach pokolenia rewolucji 68 coraz śmielej formułowane są postulaty likwidacji państw i kultur narodowych, a nawet likwidacji własności prywatnej.

W spotkaniu udział wzięli poseł Bartosz Kownacki i kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w Kujawsko-Pomorskiem Przemysław Przybylski z Torunia.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

2 1

Ta wiedza przerasta mnie, skromnego ślusarza. Ale zrozumiałem, że dotąd błądziłem. Mam nadzieję, że Bóg mi to wybaczy. Proszę o modlitwę za mnie. 01:24, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone