Zamknij
REKLAMA

Francuz wyrwał się dziś z uwięzi w Bydgoszczy i... odpłynął

20:23, 13.05.2019 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Roman Bosiacki

Dzisiaj odpłynął na barce Nävis Francuz, który został zmuszony do przezimowania w Bydgoszczy. Od październiku ubiegłego roku francuski statek cumował przy mostach Solidarności, bo dalszy rejs uniemożliwiała remontowana śluza Okole.

Dwóch Francuzów Gauthier Mear i Eric Jochum wyruszyli w maju 2018 roku w podróż swojego życia. Wypłynęli z portu w Bretanii, przepłynęli wzdłuż wybrzeży Belgii, Holandii, Niemiec, przez Danię wpłynęli na Bałtyk. Zawinęli do Sztokholmu, a także do Gdańska. Stamtąd żeglując Wisłą przez Kanał Bydgoski i Noteć zamierzali dopłynąć do Berlina. W naszym mieście czekała na nich niespodzianka.

Nie wiedzieli, że opóźnił się remont śluzy Okole i trasa jest zamknięta. Wtedy stali się sławni, bo o uwięzionych pod koniec października ubiegłego roku Francuzach w Bydgoszczy rozpisywały się media. Gauthier Mear zmuszony został do "przezimowania" w naszym mieście, a jego towarzysz wrócił do kraju.

Dzisiaj na śluzie Okole odbyła się próba techniczna i dla barki Nävis otworzyło się okienko do wolności. Za Śluzą Miejską francuska barka minęła Słonecznika i Francuz wziął kurs na zachód...

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

qedekqedek

7 0

ciekawe jakie konsekwencje poniesie wykonawca za roczne opóźnienie prac ?????? 08:52, 14.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

<><>

6 0

żadne, ba, jeszcze mu dopłacą 09:24, 14.05.2019


nie tylkonie tylko

3 0

Francuz odpłynął. Razem z nim zabrał się Litwin ( również oczekujący od kwartału na wolną drogę ), a z okazji skorzystał też Jantar. Powrócił do Bydgoszczy po dwóch latach banicji nakielskiej, co bardzo bydgoszczan cieszy. 19:01, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone