Zamknij
REKLAMA

AIR FAIR na lotnisku już w sobotę. Będą samoloty i czołgi oraz pokazy lotnicze!

17:21, 14.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie z poprzedniej edycji AIR FAIR. Fot. Jacek Nowacki

XII Międzynarodowa Wystawa AIR FAIR odbędzie się 17 i 18 maja 2019 r. na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2  w Bydgoszczy. W tym roku poza wystawą statyczną sprzętu będą pokazy lotnicze!

Pierwszy dzień AIR FAIR, czyli 17 maja, dedykowany jest wyłącznie wystawcom i zaproszonym gościom. Swoje stoiska i eksponaty zaprezentuje prawie 100 wystawców. Goście uczestniczyć będą w sympozjum, którego myślą przewodnią będą innowacje i kierunki rozwoju lotnictwa. Wystawa rozpocznie się o godzinie 10.00 i trwać będzie do godziny 17.00.

Natomiast 18 maja wystawa będzie otwarta dla wszystkich chętnych (wstęp bezpłatny). Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10.00, a zakończenie na 16.00.

Dla uczestników dnia otwartego przygotowano odlotowe atrakcje. Na bydgoskim niebie odbędą się trzy pokazy lotnicze! Wystąpi Maciej Smólski na extra 330sc w pokazie mocnego freestylu, a także Piotr Kowalski, który wykona pokaz dynamiczny na samolocie Yak3. Nie zabraknie również 3AT3, czyli grupy latającej na samolotach Aero AT-3. Będzie to prawdziwy majstersztyk pilotażu i najciaśniej latająca formacja w kraju!

Poza pokazami lotniczymi dużo będzie działo się również na ziemi. Zaprezentowane zostaną samoloty wojskowe oraz sprzęt logistyczny. Moc pokaże jedna z jednostek wojsk specjalnych – Formoza.

Jak co roku będzie można usiąść za sterami samolotów odrzutowych albo wejść do czołgu. Znajdzie się również coś dla najmłodszych, którzy będą mogli pomalować kadłub samolotu lub wziąć udział w konkursach organizowanych przez służby. Całość wystawy uatrakcyjnią liczne występy wokalne i muzyczne. Nie zabraknie wojskowej grochówki.

Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć Bydgoszcz z lotu ptaka z pokładu Cessny 172 lub Robinsona R-44. Organizatorem lotów jest firma Grafprom Aviation. Bilet będzie można nabyć w specjalnie oznaczonym namiocie. Koszt dziesięciominutowego lotu dla jednej osoby to 150 zł za lot Cessną i 180 zł za lot śmigłowcem.

Tradycją Wystawy jest przyznawanie nagrody AIR FAIR dla firm za szczególne osiągnięcia w dziedzinie innowacji.  W tym roku nagrody zostaną wręczone drugiego dnia o godzinie 15.00.

Sponsorem głównym XII edycji wystawy jest Lockheed Martin Corporation.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdamzkapAdamzkap

4 0

Wydarzenie nie odbędzie się na lotnisku tylko w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 S.A ul. Szubińska 107 15:33, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone