Zamknij
REKLAMA

Strażacy obchodzili swoje święto. Uroczystość w jednostce na Pomorskiej

13:26, 16.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W ramach obchodów Dnia Strażaka miała dzisiaj miejsce  w jednostce Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Pomorskiej okolicznościowa uroczystość.

W uroczystościach Dnia Strażaka w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Pomorskiej udział wzięli m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. - Strażak to zawód cieszący się największym zaufaniem społecznym - mówił wojewoda Bogdanowicz  i przypomniał ich ofiarność i odwagę podczas nawałnicy w Borach Tucholskich sprzed dwóch lat.

Młodszy brygadier Jacek Kaczmarek, zastępca kujawsko-pomorskiego komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej w Toruniu stwierdził, że  miniony 2018 rok był najlepszym w historii, jeśli chodzi o zakupy sprzętowe. - Do województwa kujawsko-pomorskiego, w ubiegłym roku trafiło ponad 60 milionów złotych.  Te pieniądze pozwoliły nam na zakup 53 nowych pojazdów. Warto wiedzieć, że nowoczesny pojazd specjalistyczny  kosztuje ponad 2 miliony600 tys. złotych. Zakupiliśmy 10 łodzi ratowniczych i 301 kompletów nowoczesnych ubrań bojowych. Koszt jednego kompletu to 4 tys. zł - wyliczał Jacek Kaczmarek.

Strażacy z okazji święta na mocy rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych otrzymali awanse i zmiany stopni służbowych.  Goście składając życzenia strażakom zwracali uwagę na istotę misji strażaka, jaką jest ratowanie życia i dóbr materialnych mieszkańców. Życzyli bezpiecznych akcji, dobrego sprzętu i wszelkiej pomyślności.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Precz zDUoPOLemPrecz zDUoPOLem

1 1

Nie dość, że toruńscy marszałkowie łupią nasze Królewskie Miasto z kasy, instytucji, to jeszcze szefostwo instytucji podległym wojewodzie nadal jest w Toruniu?
Poprzednie rządy tego nie wyprostowały.
Gdzie jest obecnie ten PIS Prawy i Sprawiedliwy? 09:24, 19.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone