Zamknij
REKLAMA

Piesi ponownie w oku kamery bydgoskiego MCM na Glinkach

10:44, 17.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Policjanci na terenie Bydgoszczy cyklicznie, przy pomocy mobilnego centrum monitoringu, sprawdzają skalę wykroczeń popełnianych na bydgoskich ulicach.  W czwartek (16 maja) w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Glinki kamery monitoringu wychwytywały łamiących przepisy przechodniów!

W czwartek (15 maja) policjanci przeprowadzili z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu obserwację zachowania przechodniów na ulicy Glinki, z szczególnym uwzględnieniem prawidłowości zachowań przy przejściu dla pieszych. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości śledziły, czy piesi korzystają z wyznaczonego przejścia, czy też przechodzą na drugą stronę jezdni, narażając siebie na  niebezpieczeństwo, a kierujących pojazdami na zagrożenia. Dodajmy, że obserwacja pieszych miała miejsce w czasie, gdy padał deszcz i prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęśliwych wypadków było wyższe.

Mundurowi w ciągu dwóch godzin ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 8 z nich ukarali mandatem karnym, a 3 pouczyli. W 10 przypadkach chodziło o przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a w jednym o niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy zapowiada, że prewencyjne działania będą kontynuowane.

Fot. Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone