Zamknij
REKLAMA

Poznaliśmy tegorocznych "Ośmiu Wspaniałych"

15:22, 17.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Ośmiu Wspaniałych 2019. Fot. Jacek Nowacki

W Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbyła się w piątek, 17 maja, gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Liczy się każdy rodzaj pracy na rzecz kolegów, sąsiadów i innych potrzebujących – praca w hospicjum, opieka nad zwierzętami, współpraca z seniorami i przedszkolnymi dziećmi, zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży, udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez instytucje i szkoły.

W tym roku nagrody najlepszym wolontariuszom wręczyli przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska i prezydent Rafał Bruski. .- Każdy z nas nosi buławę wrażliwości ze sobą, ale są i tacy, którzy idąc, nawet o tym nie pomyślą, że mogą być tacy, którzy tego wsparcia potrzebują. Są i tacy, którzy widzą, że inni potrzebują tego wsparcia, ale go nie udzielają. Ale są też i tacy, jak osoby w tej sali, które nie tylko widzą, ale chcą i potrafią pomóc - powiedział do tegorocznych laureatów konkursu Rafał Bruski.

Laureaci Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w 2019 roku

Nagrody indywidualne w kategorii Ósemka Junior otrzymali: Małgorzata Siewaszewicz (I miejsce), Elżbieta Chmielewicz (II miejsce) i Aleksandra Fras (III miejsce).

Laureatami w kategorii Ósemka Senior zostali Joanna Giersz (I miejsce), Michał Borchardt (II miejsce) i ex aequo Natalia Gapska i Bartosz Wierzchucki (III miejsce/IV miejsce).

Nagrodę grupową dostał Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.  

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone