Zamknij
REKLAMA

W maju „łapiemy bakcyla nauki” - zaczyna się Bydgoski Festiwal Nauki

12:52, 21.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W środę, 22 maja, zaczyna się Bydgoski Festiwal Nauki. Program zapowiada się imponująco - prawie 900 festiwalowych propozycji. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Po raz dziesiąty bydgoskie uczelnie wyższe zapraszają wszystkich, którzy chcą poczuć bakcyla nauki. Bogata oferta programowa zawiera między innymi pasjonujące wykłady i warsztaty, ciekawe pokazy, wycieczki oraz atrakcyjne gry i konkursy. Festiwal będzie się odbywał na terenie kampusów pięciu uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Collegium Medicum UMK, Bydgoskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Gospodarki.

Udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy na poszczególne wydarzenia. Zapisywać się można poprzez stronę: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Bez wcześniejszych zapisów będzie można wejść na teren kampusów uczelni, zwiedzać stoiska i te wystawy, które nie będą zlokalizowane w salach wykładowych lub laboratoryjnych. 

Bydgoski Festiwal Nauki rozpocznie uroczysta gala, którą uświetni wykład Łukasza Jakóbiaka, znanego z youtubowego programu “20m2 Łukasza” oraz recital Magdaleny Steczkowskiej, która zaprezentuje muzyczną podróż po polskich serialach. 

Festiwal zakończy 26 maja Piknik Naukowo-Rodzinny.  Od 12:00 do 18:00 na Wyspie Młyńskiej otwarte będą liczne stoiska z atrakcjami przygotowane przez pięć organizujących festiwal uczelni oraz festiwalowych partnerów. W trakcie Pikniku na scenie głównej odbędą się między innymi pokazy zumby i tańca, fitness na trampolinach, eksperymenty profesora Ciekawskiego oraz występy muzyczne. Poznamy również zwycięzców konkursu “Prześlij kartkę Bakcylowi”.

Tegoroczna, dziesiąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 22-25 maja.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

wojaswojas

3 1

To marna propaganda. W programie brak ciekawych tematów, a za publiczność robią uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki. Studenci to mają w nosie, na wykladach pustki. Dni Nauki w Bydgoszczy zeszly na psy. A szkoda. 17:38, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone