Zamknij
REKLAMA

Jutro start Mistrzostw Świata w piłce nożnej U-20. Będą zmiany w organizacji ruchu przy Zawiszy

11:44, 22.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Ryc. ZDMiKP w Bydgoszczy

Od czwartku, 23 maja, w Bydgoszcz rozpoczynają się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20, a stadion Zawiszy stanie się areną zmagań piłkarzy.

Organizacja przez Bydgoszcz mistrzostw świata drużyn młodzieżowych U-20 w piłce nożnej spowoduje w naszym mieście zmiany w  organizacji ruchu przy stadionie Zawiszy. Ze względów bezpieczeństwa na ul. Gdańskiej i ul. Zamczysko zostaną utworzone strefy ograniczonej dostępności.

Najbardziej restrykcyjną będzie strefa stadionowa (droga dojazdowa do parkingów przy stadionach i terenów kompleksu sportowego Zawisza) i wzdłuż stadionu (ul. Gdańska od ul. Czerkaskiej do ul. Modrzewiowej). W tę strefę będą mogły wjechać wyłącznie służby miejskie (Policja, Straż Miejska, itp.) oraz pojazdy FIFA.

W dni rozgrywanych meczów, tj. 23, 25, 26, 28, 29, 31 maja oraz 4 czerwca zmianie ulegnie obowiązująca organizacja ruchu na ulicach:
•    Gdańska (od ul. Zamczysko do ul. Dwernickiego)
•    ul. Zamczysko (od ul. Gdańskiej do ul. Armii Krajowej),
•    ul. Zaświat (od ul. Artyleryjskiej do ul. Powstańców Warszawy)
•    ul. Rekreacyjnej.

Przejazd ul. Gdańską na odcinku od ul. Dwernickiego do ul. Czerkaskiej oraz od wjazdu do siedziby LPKiW do ul. Modrzewiowej będzie udostępniony wyłącznie służbom miejskim i pojazdom FIFA. Z przeciwnego kierunku będą mogły korzystać wszystkie pojazdy skręcające z ul. Powstańców Warszawy i ul. Czerkaskiej w kierunku centrum miasta.

Na odcinku od ul. Zamczysko do wjazdu do siedziby LPKiW droga dostępna będzie tylko  dla służb miejskich, komunikacji publicznej, autokarów dowożących kibiców do parkingów autobusowych urządzonych przy siedzibie LPKiW i pojazdów FIFA.

Z przeciwnego kierunku na odcinku od ul. Modrzewiowej do ul. Zamczysko będą mogły korzystać bez ograniczeń wszystkie pojazdy jadące od strony centrum w kierunku ul. Zamczysko, ul. Jeździeckiej i ul. Armii Krajowej.

Z kierunku przeciwnego na ul. Zamczysko będą natomiast mogły korzystać pojazdy służb miejskich, komunikacji publicznej, autokary dowożące kibiców do parkingów autobusowych urządzonych przy siedzibie LPKiW i pojazdy FIFA.

Ulicą w pełni jednokierunkową stanie się ul. Rekreacyjna (od krzyżówki z drogami leśnymi za istniejącymi parkingami przy Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku do krzyżówki z drogami leśnymi w Rynkowie).

Gdzie zaparkować?
Parkingi dla kibiców wyznaczono przy ul. Zaświat w rejonie cmentarza, przy ul. Gdańskiej obok siedziby Muzeum Wodociągów, przy siedzibie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku i  przy ul. Rekreacyjnej. Parkingi dla autokarów wyznaczono na ul. Zaświat w rejonie cmentarza i ul. Gdańskiej przy siedzibie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

Mieszkańcy gmin zlokalizowanych po północnej stronie Bydgoszczy oraz bydgoszczanie dojeżdżający z działek rekreacyjnych zlokalizowanych na terenach sąsiednich gmin dojeżdżający do pracy, szkoły itp. w dniach:
• 23.05.2019 roku w godz. 17.30-23.30,
• 25.05, 26.05, 28.05, 29.05 i 31.05.2019 roku w godz. 15.00-21.00
• 4.06.2019 roku w godz. 14.30-20.30
powinni skorzystać w dojeździe do centrum z ul. Armii Krajowej i ul. Wyszyńskiego.

Ze względów bezpieczeństwa we wskazanych dniach i godzinach będzie obowiązywała dodatkowo strefa ograniczonej dostępności dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, która od północy będzie ograniczona ul. Jeździecką, od wschodu ul. Armii Krajowej i ul. Wyszyńskiego, od południa ul. Kamienną i ul. Artyleryjską, zaś od zachodu ul. Zaświat.

Zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów

W dni meczowe zostaną wprowadzone wzmocnienia w komunikacji publicznej. 2,5 godziny przed meczem oraz 1,5 godziny po meczu komunikacja publiczna będzie kursować częściej niż w rozkładzie jazdy.

Uruchomiona zostanie linia 204, która będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut na odcinku od Dworca Leśne do pętli Myślęcinek. Dodatkowo linie tramwajowe numer 1, 2 i 10 w podanym przedziale czasowym będą kursowały ze średnią częstotliwością co 10 minut każdy. Zmiany będą również dotyczyły linii numer 52, której kursy będą wydłużone do pętli Myślęcinek.

Dla posiadaczy biletów na mecz komunikacja publiczna jest darmowa! Bezpłatne przejazdy obowiązują za okazaniem biletu wstępu na mecz od godz. 6:00 dnia, w którym obowiązuje okazany bilet wstępu na mecz do godz. 1:00 w dniu następnym.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

KrzysztofKrzysztof

5 0

A jak w tym czasie dojechać do szpitala?! 14:51, 22.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DyDy

0 0

Od strony Artyleryjskiej dojedziesz do szpitala.
10:11, 23.05.2019


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone