Zamknij
REKLAMA

"Wyspa Kina" - finałowy koncert z okazji Święta Województwa na Wyspie Młyńskiej

00:17, 09.06.2019 | i
Skomentuj
Wyspa Kina na Wyspie Młyńskiej 2019. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Tegoroczne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego otworzył 1 czerwca koncert na bulwarach Józefa Piłsudskiego we Włocławku. Finał święta nastąpił w sobotę, 8 czerwca, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy koncertem pt. „Wyspa Kina”.

W finałowym koncercie z okazji Święta Województwa zatytułowanym  „Wyspa Kina”, usłyszeliśmy na Wyspie Młyńskiej najpiękniejszą muzykę z filmów związanych z Kujawami i Pomorzem. Wystąpili znani artyści: Maria Sadowska, Filip Lato, Monika Kuszyńska, Piotr Zioła, Reni Jusis, Marek Dyjak, Bovska i Marcelina. Wokaliści wykonali słynne utwory z filmów, które powstały w regionie bądź były zrealizowane przez pochodzących z Kujaw i Pomorza twórców. W sposób szczególny uhonorowana została przedwojenna gwiazda, urodzona w Toruniu Helena Grossówna. W tym roku mija 115 lat od narodzin i 25 lat od śmierci aktorki.

Przed koncertem zgromadzeni na Wyspie Młyńskiej wysłuchali odtworzonych z nagrania życzeń marszałka województwa Piotra Całbeckiego i złożonych osobiście przez wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Koncert rozpoczął się od wykonania przez Marka Dyjaka szlagierowej piosenki z filmu "Va banque II, czyli riposta", w której jedną z głównych ról odtwarzał bydgoszczanin, Leonard Pietraszak.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

BydziakBydziak

4 2

Było super 07:34, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydgoszczaninBydgoszczanin

2 0

wspaniały koncert, szkoda, że tylko raz w roku 08:28, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz