Zamknij
REKLAMA

VIII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta

16:16, 09.06.2019 | i
Skomentuj
VIII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W niedzielę, 9 czerwca, ulicami Bydgoszczy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończył się piknikiem rodzinnym oraz Festiwalem Nowe Spojrzenie na placu przy bazylice św. Wincentego à Paulo.

VIII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się Mszą św. o godzinie 12.30 w bydgoskiej katedrze. Spod katedry ulicami Mostową, Gdańską, al. Mickiewicza, al. Ossolińskich, Szymanowskiego uczestnicy przemaszerowali do bazyliki św. Wincentego à Paulo.

Hasło przewodnie tegorocznego marszu  „Wiara + Nadzieja + Miłość = Rodzina” nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz do 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Około półtora tysiąca osób manifestowało swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Trzech jego uczestników kroczyło na szczudłach z flagami w kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym, które symbolizowały wiarę, nadzieję i miłość – hasło marszu.

Marsz zakończył się piknikiem rodzinnym na placu przy bazylice.  O godz. 15.00 na scenie przy bazylice rozpoczął się Festiwal Nowe Spojrzenie. Można też było odbyć spacer na wysokości kopuły bazyliki i stamtąd podziwiać panoramę Bydgoszczy.

Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny były wspólnoty katolickie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

jak miłojak miło

22 3

że można zobaczyć na ulicach Bydgoszczy normalnych ludzi, manifestujacych wartości wiary, w tym ogromne znaczenie rodziny.No i nie domagajacych się na siłę jakichś specjalnych praw, jak czynią to nieszczęśliwcy, którym się pomieszały zmysły, moralnośc w nich umarła, a niszczac siebie i zdrowe społeczeństwo są godni pożałowania i ubolewania.Módlmy się za tych ,,POgubionych,, i ,,POkiereszowanych,,aby zawrócili z tej zgubnej drogi życia. 19:23, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolakPolak

16 5

A Bruski chyba w kloace 19:46, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SlickSlick

18 4

A najlepszy prezydent świata Rafał Bruski nie przyszedł na marsz? No tak ,woli wspierać tęczowe towarzystwo,zapraszać dzieci na Paradę Równości. 21:06, 09.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PickPick

0 1

Papieża także nie było. 13:56, 11.06.2019


zzzzzz

4 4

Na oko widać, że autor artykułu się pomylił bo było grubo ponad 2000 osób 22:40, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

apolitycznaapolityczna

2 1

Nie przesadzałabym z tym dopisywaniem ideologii i nie wiem jakich wartości do tego marszu. I wiary też bym do tego nie mieszała. Wiara to decyzja serca, "poręka tych dóbr, których nie widzimy", to także oparcie się na Słowie Bożym. Ludzie się dobrze bawią i niech tak będzie, kto im zabroni. To ma pewne pozytywne przesłanie i jest czymś o wiele lepszym niż marsz gejów i lesbijek, czy feministek chcących aborcji. Ale nie dopisywałabym jakichś wzniosłych haseł do zwykłego rodzinnego pikniku i dobrej zabawy z dziećmi czy wnukami. Nie mieszajmy porządków i nie strzelajmy z armaty do wróbli. 10:07, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA