Zamknij
REKLAMA

VIII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta

16:16, 09.06.2019 | i
Skomentuj VIII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W niedzielę, 9 czerwca, ulicami Bydgoszczy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończył się piknikiem rodzinnym oraz Festiwalem Nowe Spojrzenie na placu przy bazylice św. Wincentego à Paulo.

VIII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się Mszą św. o godzinie 12.30 w bydgoskiej katedrze. Spod katedry ulicami Mostową, Gdańską, al. Mickiewicza, al. Ossolińskich, Szymanowskiego uczestnicy przemaszerowali do bazyliki św. Wincentego à Paulo.

Hasło przewodnie tegorocznego marszu  „Wiara + Nadzieja + Miłość = Rodzina” nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz do 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Około półtora tysiąca osób manifestowało swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Trzech jego uczestników kroczyło na szczudłach z flagami w kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym, które symbolizowały wiarę, nadzieję i miłość – hasło marszu.

Marsz zakończył się piknikiem rodzinnym na placu przy bazylice.  O godz. 15.00 na scenie przy bazylice rozpoczął się Festiwal Nowe Spojrzenie. Można też było odbyć spacer na wysokości kopuły bazyliki i stamtąd podziwiać panoramę Bydgoszczy.

Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny były wspólnoty katolickie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

jak miłojak miło

22 3

że można zobaczyć na ulicach Bydgoszczy normalnych ludzi, manifestujacych wartości wiary, w tym ogromne znaczenie rodziny.No i nie domagajacych się na siłę jakichś specjalnych praw, jak czynią to nieszczęśliwcy, którym się pomieszały zmysły, moralnośc w nich umarła, a niszczac siebie i zdrowe społeczeństwo są godni pożałowania i ubolewania.Módlmy się za tych ,,POgubionych,, i ,,POkiereszowanych,,aby zawrócili z tej zgubnej drogi życia. 19:23, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolakPolak

16 5

A Bruski chyba w kloace 19:46, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SlickSlick

18 4

A najlepszy prezydent świata Rafał Bruski nie przyszedł na marsz? No tak ,woli wspierać tęczowe towarzystwo,zapraszać dzieci na Paradę Równości. 21:06, 09.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PickPick

0 1

Papieża także nie było. 13:56, 11.06.2019


zzzzzz

4 4

Na oko widać, że autor artykułu się pomylił bo było grubo ponad 2000 osób 22:40, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

apolitycznaapolityczna

2 1

Nie przesadzałabym z tym dopisywaniem ideologii i nie wiem jakich wartości do tego marszu. I wiary też bym do tego nie mieszała. Wiara to decyzja serca, "poręka tych dóbr, których nie widzimy", to także oparcie się na Słowie Bożym. Ludzie się dobrze bawią i niech tak będzie, kto im zabroni. To ma pewne pozytywne przesłanie i jest czymś o wiele lepszym niż marsz gejów i lesbijek, czy feministek chcących aborcji. Ale nie dopisywałabym jakichś wzniosłych haseł do zwykłego rodzinnego pikniku i dobrej zabawy z dziećmi czy wnukami. Nie mieszajmy porządków i nie strzelajmy z armaty do wróbli. 10:07, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA