Zamknij
REKLAMA

Tłumy na Jarmarku Świętojańskim na Wyspie Młyńskiej

18:17, 09.06.2019 | i
Skomentuj Jarmark Świętojański 2019. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Na Wyspie Młyńskiej było dzisiaj wesoło, kolorowo i smacznie. Doroczny Jarmark Świętojański zgromadził tłumy.

Rokrocznie Jarmark Świętojański pokazuje, że rękodzieło artystyczne i występy zespołów folklorystycznych cieszą się dużą popularnością. Wzdłuż chodników i na trawniku Wyspy Młyńskiej zainstalowała się ponad setka wystawców z Kujaw, Kaszub i Pałuk. Twórcy ludowi, artyści, etnodizajnerzy przeróżnych specjalności, malarze, rzeźbiarze, ceramicy, hafciarki, plecionkarze rozłożyli swoje dzieła obok wyrobów z lnu, filcu, biżuterii czy witraży i zachęcali do kupna. Powodzeniem cieszyło się tradycyjne jadło i napitki, w tym tak smakowite jak gęsina, sery, pitne miody i wiejskie wędliny. Dawnych wspomnień czar oddawały wyłożone antyki i starocie.

Wyspa Młyńska rozbrzmiewała też śpiewem. Program tegorocznego jarmarku poszerzony został o 19. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato”. Twórcom towarzyszyły  dziecięce zespoły folklorystyczne: Pałuczaczki z Szubina, Chabry z Olszewki, Krajna z Nakła, Frechowne Sznupki z Samsieczna, Krebane z Brus i  Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

O godz. 17 tegoroczną edycję Jarmarku Świętojańskiego zakończył plenerowy koncert pt. „Chce się śpiewać”. Zaprezentowali się łodzi artyści z „Teatru Życia”, a wśród nich Daria Barszczyk, Monika Młot, Joanna Przyborowska, Natalia Smogulecka, Aneta Szynol, Przemysław Cackowski, Przemysław Rogalski i Michał Karol Wiśniewski – studenci, absolwenci szkół muzycznych, laureaci konkursów piosenkarskich. Gościem i wykonawcą szczególnym koncertu był Sławomir Wierzcholski – kompozytor i autor tekstów, wokalista, wirtuoz harmonijki ustnej, twórca Nocnej Zmiany Bluesa.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

seniorkiseniorki

13 0

Dziękujemy KPCK w Bydgoszczy wspaniały pomysł połączenia Jarmarku Świętojańskiego ,Babiego Lata z Przemarszem Kapeluszowym. Pogoda dopisała było cudnie piknikowo na Ludowo
A BRS już dziękujemy .Seniorzy to społeczność świetnie zorganizowana ,dużo potrafi i wie czego chce. Nie podobało nam się jak na zbiórce uczestników marszu Pani z BRS wprowadzała bałagan zaczęła nami komenderować i ustawić do wymarszu jak małe dzieci . To nieładnie należy nam się szacunek ,sami przygotowywaliśmy swoje piękne kapelusze , promujemy miasto i chcemy sami z kim nam będzie dobrze i wesoło się maszerowało..
18:53, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kchrzanowska1952@wp.kchrzanowska1952@wp.

5 4

Nie wiem o co chodzi też brałam udział w marszu i uważam że pani z BRS delikatnie zwracała uwagę na bezpieczny przemarsz w pobliżu tramwaju mając na uwadze wyłącznie nasze bezpieczeństwo,no troszeczkę się rozchodziliśmy po całej ulicy i czy to tak bardzo kogoś raniło, myślę że jak zwykle znalazł się ktoś niezadowolony.Było super. 19:04, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz