Zamknij
REKLAMA

Tłumy na Jarmarku Świętojańskim na Wyspie Młyńskiej

18:17, 09.06.2019 | i
Skomentuj
Jarmark Świętojański 2019. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Na Wyspie Młyńskiej było dzisiaj wesoło, kolorowo i smacznie. Doroczny Jarmark Świętojański zgromadził tłumy.

Rokrocznie Jarmark Świętojański pokazuje, że rękodzieło artystyczne i występy zespołów folklorystycznych cieszą się dużą popularnością. Wzdłuż chodników i na trawniku Wyspy Młyńskiej zainstalowała się ponad setka wystawców z Kujaw, Kaszub i Pałuk. Twórcy ludowi, artyści, etnodizajnerzy przeróżnych specjalności, malarze, rzeźbiarze, ceramicy, hafciarki, plecionkarze rozłożyli swoje dzieła obok wyrobów z lnu, filcu, biżuterii czy witraży i zachęcali do kupna. Powodzeniem cieszyło się tradycyjne jadło i napitki, w tym tak smakowite jak gęsina, sery, pitne miody i wiejskie wędliny. Dawnych wspomnień czar oddawały wyłożone antyki i starocie.

Wyspa Młyńska rozbrzmiewała też śpiewem. Program tegorocznego jarmarku poszerzony został o 19. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato”. Twórcom towarzyszyły  dziecięce zespoły folklorystyczne: Pałuczaczki z Szubina, Chabry z Olszewki, Krajna z Nakła, Frechowne Sznupki z Samsieczna, Krebane z Brus i  Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

O godz. 17 tegoroczną edycję Jarmarku Świętojańskiego zakończył plenerowy koncert pt. „Chce się śpiewać”. Zaprezentowali się łodzi artyści z „Teatru Życia”, a wśród nich Daria Barszczyk, Monika Młot, Joanna Przyborowska, Natalia Smogulecka, Aneta Szynol, Przemysław Cackowski, Przemysław Rogalski i Michał Karol Wiśniewski – studenci, absolwenci szkół muzycznych, laureaci konkursów piosenkarskich. Gościem i wykonawcą szczególnym koncertu był Sławomir Wierzcholski – kompozytor i autor tekstów, wokalista, wirtuoz harmonijki ustnej, twórca Nocnej Zmiany Bluesa.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

seniorkiseniorki

13 0

Dziękujemy KPCK w Bydgoszczy wspaniały pomysł połączenia Jarmarku Świętojańskiego ,Babiego Lata z Przemarszem Kapeluszowym. Pogoda dopisała było cudnie piknikowo na Ludowo
A BRS już dziękujemy .Seniorzy to społeczność świetnie zorganizowana ,dużo potrafi i wie czego chce. Nie podobało nam się jak na zbiórce uczestników marszu Pani z BRS wprowadzała bałagan zaczęła nami komenderować i ustawić do wymarszu jak małe dzieci . To nieładnie należy nam się szacunek ,sami przygotowywaliśmy swoje piękne kapelusze , promujemy miasto i chcemy sami z kim nam będzie dobrze i wesoło się maszerowało..
18:53, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kchrzanowska1952@wp.kchrzanowska1952@wp.

5 4

Nie wiem o co chodzi też brałam udział w marszu i uważam że pani z BRS delikatnie zwracała uwagę na bezpieczny przemarsz w pobliżu tramwaju mając na uwadze wyłącznie nasze bezpieczeństwo,no troszeczkę się rozchodziliśmy po całej ulicy i czy to tak bardzo kogoś raniło, myślę że jak zwykle znalazł się ktoś niezadowolony.Było super. 19:04, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz