Zamknij
REKLAMA

Od poniedziałku zaczyna się remont wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej

22:07, 09.06.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W poniedziałek (10 czerwca) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na czas przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Armii Krajowej. Wschodnia nitka wiaduktu zostanie zamknięta dla ruchu.

Przygotowania do przebudowy wiaduktu w ciągu al Armii Krajowej zostały już przez wykonawcę podjęte. Powstało zaplecze, zwożone są materiały budowlane. Ruszyły też pierwsze prace, które mogły odbywać się pod ruchem. Kolejne wymagać będą zamknięcia wiaduktu wschodniego. Zarząd Dróg przygotował już tymczasowe przejazdy pomiędzy obiema jezdniami alei Wyszyńskiego (za stacją benzynową)  i Armii Krajowej (za wiaduktami). Auta od strony Osielska do miasta pojadą dwoma pasami, a w kierunku przeciwnym jednym.

Rozbiórka starego wiaduktu i budowa nowego obiektu kosztować będzie 20 mln zł. Wstępnie zakończenie podstawowych prac planowane jest jeszcze w tym roku.  Wiadukty wraz z dwujezdniową al. Armii Krajowej oddano do użytku w 1984 roku. Nowa trasa zdecydowanie odciążyła ulicę Gdańską. Wiadukty przerzucono nad torami dwóch linii kolejowych (Bydgoszcz – Kutno oraz biegnącej równolegle na tym odcinku magistrali węglowej). Obiekt wschodni nie spełnia już norm stawianych obiektom na ważnych drogach o dużym natężeniu ruchu i jest w złym stanie technicznym. Stąd konieczność przebudowy.

Nowy obiekt ma też ułatwić przejazd rowerzystów i dojście pieszych do terenów Lasu Gdańskiego. Zakłada się przebudowę przejść wraz z budową przejazdów rowerowych na wysokości ul. Czerkaskiej oraz wyprowadzenie ruchu pieszych i rowerzystów na drogę przeciwpożarową w Lesie Gdańskim (dawny trakt do Czarnówka).

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ixarixar

2 0

Mogli by wydłużyć o 8m, a w przyszłości puścić dołem odnogę do ul. Inwalidów. 21:55, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone