Zamknij
REKLAMA

Święto Wolnych Książek na Wyspie Młyńskiej

11:28, 12.06.2019 | i
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Z okazji Święta Wolnych Książek ulicami Bydgoszczy przeszedł dzisiaj przy wtórze orkiestry dętej  kolorowy pochód dzieci i młodzieży. Celem przemarszu spod  Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 przy ul. Św. Trójcy była Wyspa Młyńska, na której odbył się happening promujący książkę i  czytelnictwo.

To już XVI edycja Święta Wolnych Książek. Co roku akcja ma na celu promowanie książki i czytelnictwa. W obchody aktywnie włączyły się  szkoły,  przedszkola, biblioteki, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy.

Tradycyjny przemarsz dzieci i młodzieży z udziałem orkiestry dętej ulicami Bydgoszczy rozpoczął się przed Zespołem Szkół Mechanicznych. Orszak poprowadziła Jolanta Niwińska, ogólnopolski koordynator bookcrossingu. Na Wyspie Młyńskiej  można  było wymieniać lub oddać swoje książki. "Dzięki naszej akcji książki nie umrą zapomniane i zakurzone w domowych biblioteczkach, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.  Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania.  To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!" - apelowali na Wyspie Młyńskiej organizatorzy akcji.                                                                         

Jak co roku, dzięki wsparciu ruchu bookcrossingowego przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie, święto zainaugurował wystrzał  z wiwatówki. Święto wsparł także prezydent Rafał Bruski, który podczas wspólnego czytania zadeklamował fragment wiersz Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”.                                                                                                 

Jutro, w Pałacu Nowym w Ostromecku, o godz. 10 odbędzie się spotkanie autorskie z  Jolantą Niwińską, animatorką czytelnictwa,  autorką książki  „Z książką na końcu świata”.                                                  

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Rynak do poprawkiRynak do poprawki

7 1

Bernadeta emerytka na etacie ratusza specjalistka od osiedli zamiast oglądać książki powinna zająć się Starym Rynkiem po remoncie. Ustawiono ławki tylko na słońcu .Dzisiaj w południe nikt nie odważył się na nich siadać .Bydgoszczanie i wycieczkowicze szukali cienia siadali na schodach Biblioteki Miejskiej. Nowa nawierzchnia Rynku jest paskudna z brązowymi plamami poplamiona pomazana betonem. POłożyli płyty IV gat. lub poza gatunkiem . 14:46, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klient detalicznyklient detaliczny

3 4

Prezydent Bruski winien przeczytac dzieciom "Jarek Burczymucha" 16:01, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz