Zamknij
REKLAMA

Kwiaciarki zostaną na placu Wolności, ale na pół roku zawieszą działalność

18:04, 08.07.2019 | ech
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Michał Wysocki, który stał na czele protestu kwiaciarek na placu Wolności, poinformował nas, że eksmisja kwiaciarkom nie grozi. Prezydent Rafał Bruski zapewnił, że po wybudowaniu zbiornika retencyjnego, wszyscy handlowcy wrócą na to samo dzierżawione od miasta miejsce.

Dzisiaj odbyło się spotkanie handlowców z placu Wolności z prezydentem Rafałem Bruskim w sprawie pozostawienia pawilonów kwiatowych na placu Wolności. O rezultatach spotkania poinformował nas Michał Wysocki, działacz Partii Razem i kandydat Lewicy Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a wcześniej do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, który stał na czele protestu kwiaciarek.

"Spotkanie przebiegało w bardzo pozytywnej atmosferze, propozycja pana prezydenta była jasna i korzystna: handlowcy otrzymali zapewnienie przedłużenia umów na kolejne trzy lata (zawarcie umów ma nastąpić w przyszłym tygodniu) oraz obietnicę pozostawienia ich w tym samym miejscu po przeprowadzeniu prac wykonanych przez wodociągi miejskie" - napisał w komunikacie przesłanym mediom Michał Wysocki.

Michał Wysocki podkreślił, ze nastąpiła zmiana narracji urzędników.  "Obecnie przychylają się oni do postulatów handlowców, którzy mogliby stracić pracę, a jest ich w tym miejscu aż siedemnastu" - poinformował Michał Wysocki.

Przedsiębiorcy podczas spotkania zaproponowali zmianę wyglądu pawilonów z kwiatami. Ich przyszły kształt ma być wypracowany w porozumieniu z Radą ds. Estetyki Miasta oraz plastykiem miejskim, a koszty z tym związane pokryte zostaną przez dzierżawców, którzy postanowili zaciągnąć na ten cel kredyty.

Na czas prac wodociągowych na placu Wolności (na okres pół roku) przedsiębiorcy z placu Wolności dostali propozycję przeniesienia swoich pawilonów na plac przed Liceum Ogólnokształcącym nr 1, ale po przeanalizowaniu kosztów związanych z tymi przenosinami i instalacją budek kwiatowych, postanowili zgłosić do urzędu półroczną przerwę w działalności.

Michał Wysocki osiągnięte porozumienie uznał za sukces i powiadomił nas, że w podziękowaniu  6 tysiącom bydgoszczan, którzy  złożyli podpisy pod petycją do władz w obronie kwiaciarek, handlowcy szykują niespodziankę.

"Pan prezydent Rafał Bruski również nie zostanie pominięty: dla niego handlowcy przygotują i dostarczą piękny bukiet kwiatów w podziękowaniu za odważną decyzję" - poinformował nas Michał Wysocki, działacz Partii Razem i Lewicy Razem.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

BydgoszczaninBydgoszczanin

5 3

Budowa zbiornikow retencyjnych przy możliwości odprowadzania wód opadowych do wysychającej rzeki Brdy, to absurd!. Nasze pieniądze z podatków zostaną wyrzucone w przysłowiowe błoto. Zbiornki retencyjne, to relikt przeszłości. 20:36, 08.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

knkknk

5 1

Ale przy okazji wybudują, w ramach wdzięczności, co nie co gratis znajomym królika. :D 22:08, 08.07.2019


DoniaDonia

2 3

Ciekawe ,że Radcom ds. Estetyki nie przeszkadza kiosk szkaradek stojący na Rondzie Jagiellonów przed gmachem CM 20:38, 08.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KioskKiosk

2 2

To była kwiaciarnia! Właściciel chciał tam otworzyć kawiarenkę. Budynek jest estetyczny i mógł by ubarwić ten pusty fragment Ronda Jagiellonów. Co do szkaradka, to wystarczy się trochę rozejrzeć w Śródmieściu i znajdą się gorsze! 07:40, 09.07.2019


Rada estetykiRada estetyki

1 0

Szanowny Panie
Ten kiosk nie ma akceptacji rady. Nie zgodziliśmy się aby tam stał. Właściciel ma go rozebrać od jakiegoś czasu, ale się nie kwapi z tym.
Wspomnę też, że rada napisała otwarty list za pozostawieniem kwiaciarek, ale w estetycznej formie. I tyle
18:27, 09.07.2019


StenSten

2 2

Czy sprzedawca kiełbas z padłych krów Leonard Borowski dostanie kiosk? 17:32, 09.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LBLB

1 0

Nie sprzedaję takiej kiełbasy, to wymysł 67 letniego zidiociałego staruszka Hetziga. Furorę w moim sklepie robią marburgerki z hetzigowiny oraz papier toaletowy zadrukowany wizerunkiem Johanna Hetziga. Hetzigowina to mięso rasy świń nazywanych hetzigami, hodowanej jedynie w Marburgu. Założył ją w 1981 r. Johann Hetzig i do dziś osobiście zapładnia wszystkie maciory. Jeszcze większą furorę robi papier toaletowy, bo każdy chce się Hetzigiem podetrzeć. Właśnie przyszło duże zamówienie z Rathausu w Marburgu oraz z heskiego Landamtu. Na obu produktach zarabiam tyle, że za rok będę właścicielem willi na Karaibach. A Johanna, ze swoimi 2134 eurosrebrnikami miesięcznej renty stać tylko na Sozialwohnung. Ale jestem mu tak wdzięczny za reklamę mojej firmy i gigantyczny wzrost obrotów, że posyłam mu furgon denaturatu. Niech ma. 07:16, 10.07.2019


ToTo

1 0

esbek Hetzig jeszcze nie na friedhofie? 11:38, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA