Zamknij
REKLAMA

Policyjny pościg za ściganym listem gończym. 4 kolizje na trasie Solec Kujawski - Pawłówek

14:04, 18.07.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Bydgoscy policjanci po trzymającym w napięciu pościgu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 45-latek na trasie ucieczki od Solca Kujawskiego do Kruszyna doprowadził do 4 kolizji drogowych.

W środę, 17 lipca, około godz. 15.00 policjanci z śródmiejskiego komisariatu pojechali do Solca Kujawskiego, ponieważ dowiedzieli się, że ukrywa się tam mężczyzna ścigany listem gończym. Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności przebywał pod wskazanym adresem, ale funkcjonariusze nie mogli go zatrzymać, bo 45-latek na widok mundurowych rzucił się do ucieczki. Wsiadł w swoje audi A8 i szybko odjechał. Policjanci ruszyli za nim.

Trasa pościgu wiodła drogą krajową nr 10 od Solca Kujawskiego. Uciekinier dotarł do granicy Pawłówka z Kruszynem, powodując po drodze 4 kolizje z innymi użytkownikami dróg. Tam porzucił audi i wtargnął do auta postronnej osoby, próbując groźbami zmusić ją do kontynuowania jazdy. W pojeździe tym został zatrzymany przez patrol  z Białych Błot. 45-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Policjanci wyświetlili szybko wszystkie dokonania zatrzymanego. Okazało się, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego ma na koncie nie tylko wyrok za kradzież z włamaniem, na podstawie którego był wydany list gończy, ale również czynny zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku. Przeprowadzone po zatrzymaniu badanie na zawartość zabronionych substancji w organizmie wykazało, że kierował samochodem, będąc pod działaniem amfetaminy.

Ucieczka przed ścigającymi go policjantami też nie będzie bezkarna. Niezatrzymanie  pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy policji, jadących oznakowanymi pojazdami służbowymi, sygnałów dźwiękowych i świetlnych, groźby skierowane do mężczyzny, do którego pojazdu wtargnął i próbował zmusić do dalszej jazdy to kolejne czyny karalne do osądzenia. Do tego odpowie również za spowodowanie, podczas ucieczki czterech kolizji.

- Dzisiaj, 18 lipca, śródmiejscy policjanci postawili mężczyźnie zarzuty, a następnie został przewieziony do jednostki penitencjarnej, by odbyć zasądzoną przez sąd karę pozbawienia wolności - poinformowała podkom. Lidia Kowalska z Zespołu  Prasowego KWP w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Ciekawy!Ciekawy!

0 0

Czy to jakiś ziomek Johanna Zdzicha Huitziga z Marburga? 17:38, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wydaje mi sięWydaje mi się

1 0

Z wyglądu podobny do Leonarda Borochujskiego z Fordonu. 18:22, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasKas

2 1

Pokazać gębę tego bydlaka, a potem publicznie wychłostać !!! Co za *%#)!& 09:40, 19.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SakSak

0 0

Spokojnie, to wyborca PiS, nic mu nie zrobią. 20:02, 20.07.2019


REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone