Zamknij
REKLAMA

Kujawska i okolice to teraz wielki plac budowy

07:58, 19.07.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Budowa linii tramwajowej i przebudowa ulicy Kujawskiej postępuje. Obecnie prace są prowadzone na wszystkich odcinkach realizowanej inwestycji. Ekipy budowlańców m.in. budują nową magistralę wodociągową.

Obszar od bydgoskich sądów do Babiej Wsi i od mostu Bernardyńskiego do niemal ulicy Konopnickiej to teraz wielki plac budowy. Ciężarówki dowożą materiały budowlane i piasek, spychacze i koparki różnej wielkości kształtują teren pod późniejszy przebieg linii tramwajowej i jezdni ulicy Kujawskiej, rond Bernardyńskiego i Kujawskiego, trwa przebudowa magistrali wodociągowej.

Roboty obejmują przygotowanie terenu pod budowę torowiska na odcinku od ronda Kujawskiego do ul. Chołoniewskiego, gdzie w przyszłości  ma być poprowadzona ulicami Piękną, Szubińską i Kruszwicką do ronda Grunwaldzkiego linia tramwajowa. Równolegle trwają prace ziemne przy torowisku tramwajowym i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego. Konieczna jest modernizacja obu rond oraz dróg dojazdowych, a ulica Bernardyńska przebudowana zostanie od ronda Bernardyńskiego do mostu.

Ciąg Wały Jagiellońskie – Toruńska będzie rozbudowany do dwóch jezdni, od ul Długiej do ul. Babia Wieś. Rondo Kujawskie, ze względu na konieczność zmniejszenia pochylenia linii tramwajowej, musi zostać obniżone.

Linia tramwajowa między dwiema jezdniami ul. Kujawskiej również będzie na znacznym odcinku poniżej poziomu jezdni. To wymaga budowy murów oporowych. Na miejscu pracuje już potężny kafar, wbijający w teren pale mające zapewnić stabilność gruntu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

łapu capułapu capu

7 7

Taka wielka budowa znowu nie przemyślana do końca . Nikt nie pomyślał o zaprojektowaniu tunelu . Znowu okaże się ,że efekt finalny nie będzie powalał i nie rozwiąże korków 15:01, 19.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

@borowski@borowski

5 5

ten tunel to powinien prowadzić do twojego sklepiku osiedlowego? 16:06, 19.07.2019


zzzz

0 0

nie ptysiu, tunel powinien prowadzić do Ronda Kujawskiego. Dzięki temu skrzyżowanie z tramwajem byłoby bezkolizyjne, ale w Bydgoszczy same niedoróbki, jak choćby Trasa Uniwersytecka - most bez chodników dla pieszych, już nawet pominę, że tam jest dość miejsca, żeby zrobić bezkolizyjne skrzyżowanie, a nie korki po horyzont na Wojska Polskiego... 10:55, 23.07.2019


HistoriaHistoria

0 0

Na WP przed rondem prawie wiza wi głównego wejścia do Zielonych Arkad znajduje się wejście do tunelu ,którego droga prowadziła od przejścia podziemnego do parku na Wzgórzu Wolności .
Podejrzewam ,że budowlańcy już coś zwęszyli.Jestem ciekawy jak sprawy dalej sie potoczą 19:35, 20.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Po ptokachPo ptokach

1 2

To przy wejściu do Zielonych Arkad potrzebna teraz wiza ? Jaka wiza? Amerykańska? Ale się porobiło. 20:00, 20.07.2019


REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone