Zamknij
REKLAMA

Przejście dla pieszych na Jagiellońskiej pod uważną obserwacją

17:55, 02.09.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Bydgoscy policjanci tym razem uważnej obserwacji poddali przejście dla pieszych an ulicy Jagiellońskiej na wysokości ulicy Kolberga. Mobilne Centrum Monitoringu utrwaliło na filmie popełnienie kilku niebezpiecznych wykroczeń.

Dzisiaj (2 września) policyjne Mobilne Centrum Monitoringu obserwowało przejście dla pieszych przy ulicy Jagiellońskiej (na wysokości ul. Oskara Kolberga) w Bydgoszczy. Działania prowadzone były przed południem przez dwie godziny. Kamery MCM z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Informacja o popełnianych wykroczeniach natychmiast przekazywana była patrolowi z „drogówki”, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał wskazany samochód i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

- W trakcie działań policjanci ujawnili czterech kierowców, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu, nałożyli dwa mandaty karne. Natomiast w jednym przypadku zastosowali pouczenie - informuje kom. Przemysław Słomski z Zespołu  Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Mundurowi zapowiadają kontynuację działań.

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

posqposq

8 3

I bardzo dobrze, moim zdaniem jest to jedno z najniebezpieczniejszych przejść. Strach przechodzić i strach się zatrzymać autem, bo notorycznie łamany jest przepis wyprzedzania na przejściu. Ale nie tylko kierowcy są winni, również piesi biegający na tramwaj są problemem. Zdecydowanie trzeba przebudować to przejście. Przydałby się chociażby próg zwalniający. 16:57, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SisiSisi

2 0

Dlaczego nie jestem zdziwiona takim stanem rzeczy. To przecież normalne w Polsce, by kierowca prawie przejeżdżał pieszego, na pasach i stosował pewien sposób bezczelnego przepychania się na siłę, by pokazać, kto ma "władzę" nawet na przejściu.To swoiste u zakompleksionych i źle wychowanych Polaków. I wina też niewysokich kar za to wykroczenie. Polaka trzeba "batem", bo inaczej nie rozumie.
23:32, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rozsadnyrozsadny

1 0

trzeba zlikwidowac przede wszystkim te barierki zaslaniajace widok - zawsze jak tam jade (szczegolnie lewym) to sie boje ze ktos nagle zza tych barierek wyjdzie. Mozna by przeniesc przejscie blizej r. Fordonskiego. Ale jak znam zycie to wstawia tam swiatla ktore bede idealnie NIEzsynchronizowane z tymi na rondzie, na kolejnych swiatlach i kolo Focusa... dokladnie tak jak na wyzynach kolo Mcdonalda... 10:11, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone