Zamknij
REKLAMA

Konfederacja: PIT-a i ZUS-u likwidacja

12:49, 05.09.2019 | ech
REKLAMA
Skomentuj

Lider listy Konfederacji Marcin Sypniewski zapowiedział, że najważniejszymi postulatami  Konfederacji są likwidacja podatku dochodowego i przymusu opłacania składek ZUS-owskich.  "To taki nasz program 1000 + dla każdego pracującego" - stwierdził Sypniewski.

Kandydaci Konfederacji przedstawili dzisiaj na Starym Rynku dwa główne postulaty gospodarcze. - Konfederacja postuluje zlikwidowanie podatku dochodowego oraz wprowadzenie dobrowolności w opłacaniu ZUS-u. Dzisiaj, jeśli ktoś zarabia na rękę 2500 zł, to rząd pobiera w podatkach ponad 1700 złotych - tłumaczył Marcin Sypniewski. - Domagamy się, aby te pieniądze zostały w kieszeniach ludzi - stwierdził Sypniewski i dodał, że emerytury i płace dla urzędników powinny być wypłacane brutto. Wszyscy będący dotychczas w systemie ZUS-owskim powinni mieć gwarantowaną wypłatę świadczeń przez budżet,  natomiast wchodzący do systemu powinni mieć wybór, czy chcą do niego należeć czy nie. Przymus powinien być zlikwidowany.

- Obliczyliśmy, że każdy, nawet zarabiający płacę minimalną zarobi o tysiąc złotych więcej. To program 1000+ dla każdego pracującego – niezależnie, czy ma dzieci, czy nie. Dzisiaj dochodzi do paradoksów. Podatek potrąca się z emerytur, a emeryci przecież w swoim życiu już zapłacili go wiele razy. Daninę potrąca się także urzędnikom i państwo wówczas płaci samemu sobie. Tak nie powinno być – każdy powinien dostawać świadczenie brutto  - tłumaczy lider listy Marcin Sypniewski.

Natomiast Filip Strzemkowski (Ruch Narodowy) zwrócił uwagę na nierówne traktowanie polskich małych firm w stosunku do wielkich zagranicznych koncernów. - Dochodzi aktualnie do kuriozalnych sytuacji, gdzie zagraniczne korporacje nie płacą wcale podatków lub płacą minimalne kwoty, podczas gdy  małe polskie przedsiębiorstwa traktowane są z niezwykłą surowością i na ulgi nie mają co liczyć - stwierdził Strzemkowski.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

9 9

Sądząc po tłumach i owacjach, ta kanapowa partyjka jest bez szans. Zachęcam do głosowania na PiS, jedyną pro rozwojową i pro społeczną partię. 13:19, 05.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

O MatkoO Matko

2 6

O Matko Jaki kretyński komentarz :D 15:43, 05.09.2019


możemoże

5 2

Zdzichu Marbura wraz z Leonardem założą jakąś partię? 13:25, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zapleczezaplecze

3 8

Czy gwarantem wykonalności są oddziały ONR wspierające konfederację i Skutecki z *%#)!& antyszczepionkowymi i medale hezbollahu? 13:51, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z forumz forum

4 1

Zdaniem reżysera Grzegorza Brauna, który otwiera listę Konfederacji w okręgu rzeszowskim, biskup Jan Tyrawa był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa. O swoich przypuszczeniach powiedział w jednym z wywiadów.

W jednej z rozmów z telewizją internetową wRealu24 Grzegorz Braun powiedział – Ksiądz prałat Roman Kneblewski został przeniesiony w stan spoczynku, tzn. zdjęty z parafii bydgoskiej przez biskupa Tyrawę notorycznego, w każdym razie w swoim czasie sodomitę i kolaboranta sowieckiej bezpieki polskojęzycznej, tajnego współpracownika SB. Jedno z drugim idzie w parze.

Są to oskarżenia dość wysokiego kalibru, które padają w dość jednoznacznej wypowiedzi. Na razie reżyser, kandydat na posła, nie przedstawił szczegółowych dowodów dla potwierdzenia swojej tezy.

14:29, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone