Zamknij
REKLAMA

Tłumy na Święcie Śliwki w Strzelcach Dolnych

16:38, 08.09.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W Strzelcach Dolnych k/Bydgoszczy trwa XIX Święto Śliwki. Jak co roku na wielką łąkę ściągnęła wielka rzesza entuzjastów najróżniejszych smaków śliwki.

W Strzelcach Dolnych koło Bydgoszczy odbyła się XIX edycja Święta Śliwki. Impreza promuje lokalną wytwórczość smażonych powideł z Doliny Dolnej Wisły, przygotowywanych według tradycyjnych receptur. Dla przybywających na wielką łąkę nad Wisłą setek bydgoszczan i mieszkańców regionu to znakomita okazja do zakupu smakowitych przetworów śliwkowych, a także uczestnictwa w pokazach smażenia powideł w miedzianych kotłach i przekonania się, że wyroby nie zawierają żadnych konserwantów. Producenci smażą w kuprowych kotłach śliwki, pakują w słoiczki i naklejają firmowe etykiety.

Strzelce Dolne to prawdziwe zagłębie śliwkowe, a niepowtarzalny smak powideł to zasługa rosnącej w klimacie Doliny Dolnej Wisły "śliwki węgierki”, przetwarzanej przez gospodynie na najróżniejsze sposoby.

Na stoiskach znaleźć można też było  inne regionalne smakołyki. Wielkim powodzeniem cieszą się wędliny. Mimo że drogie, znajdują nabywców, bo bez konserwantów i o smaku “palce lizać”. Święto Śliwki przekroczyło już granice państw, gdyż swoje stoiska z tradycyjnymi produktami otworzyli też wystawcy z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Chorwacji, a nawet Turcji i Azerbejdżanu.

Impreza uatrakcyjniona została występami zespołów ludowych. Na scenie zaprezentowali się m. in. Cynamony Bydgoskie, Jurek Paterski i Wesołe Antki z Gniewu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

supersuper

6 21

Na tej wspaniałej, tradycyjnej imprezie była Pani Paulina Wenderlich, kandydatka na posła z listy PiS. Takie tradycje wartę są wsparcia, wiec dobrze, że młodzi dynamiczni kandydaci do Parlamentu w nich uczestniczą. 19:18, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


do superdo super

4 5

zamiast pilnować plamy na Starym Rynku, tam pojechała? 09:55, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

6 5

Od pilnowania plam ( i ich usunięcia) na Starym Rynku jest kto inny. Podobny z zachowania do Grasia, cieć z Ratusza. 12:16, 09.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZOMOwcu BorowskiZOMOwcu Borowski

1 4

zwany też cieciem z Fordonu, prezydenta Bruskiego wybrał bydgoski suweren, a nie nadała go jakaś pisowska jaczejka. 07:37, 10.09.2019


obserwator obserwator

7 3

Co to za święto śliwki ,kiedy nie było śliwek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
13:46, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone