Zamknij
REKLAMA

Konfederacja postuluje znakowanie produktów rolniczych krajem pochodzenia

13:25, 11.09.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

W samo południe, na rynku w Nakle nad Notecią, swoje pomysły na rozwój rolnictwa i polskiej wsi zaprezentowała Konfederacja. Reprezentanci środowisk rolniczych startują z szóstego miejsca na listach kandydatów Konfederacji do Sejmu. W okręgu  okręgu bydgoskim jest nim Mateusz Stachowiak.

- Polskie rolnictwo jest i musi nadal być gwarancją produktów zdrowych i najwyższej jakości. Nie możemy pozwolić, aby te cenne walory były niszczone na etapie przetwórstwa lub żeby zalewała nas fala importowanych artykułów rolno-spożywczych, które nie są produkowane według wysokich standardów i norm  - powiedział w Nakle Mateusz Stachowiak

Główny postulat wysunięty przez nakielskiego kandydata Konfederacji to znakowanie polskich produktów. Rozwiązanie to jest już powszechnie używane w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy. - Ważnym postulatem jest rzetelne znakowanie kraju pochodzenia danego artykułu na półkach sklepowych, aby konsument mógł dokonywać przemyślanego wyboru. Polacy coraz częściej są świadomi tego, co jedzą, co mnie bardzo cieszy i zwracają uwagę na skład i pochodzenie produktu - oświadczył Stachowiak.

Podczas konferencji prasowej lider listy Marcin Sypniewski zaprezentował  też innych kandydatów, wywodzących się z ziemi nakielskiej: Luizę Kubacką,  przedsiębiorcę, Dominika Kalinowskiego, handlowca i Małgorzatę Łusiak, nauczycielkę.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AnatolAnatol

1 0

Okaże się, że większość towarów w dyskontach w ładnych opakowaniach to import. 18:38, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone