Zamknij
REKLAMA

Rzecznik ZDMiKP wyjaśnia: Woda na węźle przy Szarych Szeregów będzie spływała do kanalizacji

09:58, 12.09.2019 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Krzysztof Kosiedowski. Fot. Jacek Nowacki

"Woda z nowo wybudowanego węzła przy ulicy Szarych Szeregów nie odpływa" - powiadomili naszą redakcję kierowcy przejeżdżający przez skrzyżowanie. Rzecznik prasowy ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski uspokaja i wyjaśnia: "Woda będzie spływała do kanalizy. Dajmy wykonawcy zakończyć prace".

Dwa dni temu zadzwonili do naszej redakcji kierowcy zaniepokojeni gromadzeniem się wody na nowo budowanym węźle przy ulicy szarych Szeregów. Na dowód jeden z Czytelników przesłał zdjęcia, pokazujące nieodpływającą wodę z wjazdu na skrzyżowanie. Tymczasem rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej Krzysztof Kosiedowski wyjaśnia, że roboty przy budowie węzła jeszcze się nie zakończyły i już niebawem woda będzie odpływać. - Proszę zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny szczegół znajdujący się na zdjęciu - żółte, wyklejone taśmami, tymczasowe oznakowanie poziome, to jednoznacznie sygnalizuje, że prace drogowe przez wykonawcę robót nie zostały zakończone - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski i tłumaczy, co będzie się działo dalej.

- Warstwa nawierzchni ułożona do tej pory, nazywa się - wiążąca i stanowi warstwę, na której zostanie ułożona jeszcze jedna - ostatnia nazywana ścieralną. Przywołaną wykonawca ułoży do wysokości osadzonych, wyregulowanych wcześniej wpustów do kanalizacji deszczowej, zatem woda będzie spływała do kanalizy.  Na warstwie ścieralnej zostanie także wykonane białe oznakowanie poziome, czyli ostateczne, które będzie obowiązywało po zakończeniu wszystkich robót, ponieważ obecnie (...) ulica stanowi plac budowy. Dajmy wykonawcy zakończyć prace -  apeluje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Miasto w raporcie nr 12 zatytułowanym "Węzeł Szarych Szeregów. Pojedziemy dwiema jezdniami"  opublikowanym na www.bydgoszcz.pl z 10 lipca br. poinformowało, że wykonawca zakończył dużą część robót w rejonie południowej jezdni ul. Wojska Polskiego, a zakończenie wszystkich prac na przebudowywanym odcinku ulicy Wojska Polskiego planowane jest jesienią br.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WyżyniakWyżyniak

4 0

1 - Brak ścieżki rowerowej na Wojska Polskiego od Szarych Szeregów do pętli Kapuściska i od Szpitalnej do końcowego przystanku Kapuściska.
2 - Brak świateł na skrzyżowaniu Wojska Polskiego - Kombatantów przy szkole podstawowej.

Brawo ! Akurat to jest droga gdzie tiry jeżdżą do byłego Zachemu ! 21:33, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone