Zamknij
REKLAMA

Rondo Toruńskie pod baczną obserwacją policjantów

15:26, 18.09.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Bydgoscy policjanci tym razem uważnej obserwacji poddali ruch samochodów na rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Dzisiaj (18 września) przed południem przez dwie godziny przy rondzie Toruńskim policjanci obserwowali ruch samochodów przy użyciu Mobilnego Centrum Monitoringu. Policyjne kamery wychwytywały kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo na "czerwonym". Obsługa monitoringu, która namierzyła takiego kierowcę, informowała znajdujący się kilkadziesiąt metrów dalej patrol „drogówki”. Mundurowi zatrzymywali samochód i rozliczali kierowcę za popełnione wykroczenie.

W czasie trwania akcji policjanci ujawnili 10 kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowanie.

- Za niestosowanie się do czerwonego sygnału świetlnego nadawanego przez sygnalizator grozi grzywna w wysokości od 300 do 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Policjant może też odstąpić od ukarania mandatem karnym i sporządzić wniosek o ukaranie do sądu - informuje kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz i dodaje, że tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

niestetyniestety

3 0

niepoważnych ,,kierowców,, jest bardzo wielu.Uważam,że dla bezpieczeństwa ogółu POWINNO się zamontować w wielu ważnych miejscach Bydgoszczy kamery, by ukrócić to piractwo.Narasta ono w różnej formie lawinowo, budząc strach i przerażenie solidnych kierowców. 18:48, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RiczRicz

0 0

Codziennie jeżdżę tym skrzyżowaniem od 10 lat i prawie wszystkie ciężarówki zjeżdżając z góry do miasta przejeżdżają na czerwonym świetle. Tirowcy już się przyzwyczaili do łamania prawa na tym skrzyżowaniu. Za mało tych kontroli (niezapowiedzianych). Ps. Dziwne, że na zdjęciach nie widzę żadnej ciężarówki. 12:27, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone