Zamknij
REKLAMA

W niedzielę zagłosuj na swoje serce na Starym Rynku

20:13, 05.10.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Organizatorzy kampanii SERVIER DLA SERCA zapraszają 6 października (niedziela) w godz. 10.00 - 18.00 na Stary Rynek do skorzystania z bezpłatnych badań w Kardiologicznej Poradni Servier.

Tegoroczna edycja kampanii SERVIER DLA SERCA odbywa się  pod hasłem „Zagłosuj na swoje serce” i w sposób szczególny koncentruje się na dławicy piersiowej, będącej ostatnim stadium niedokrwiennej choroby serca, która należy do tzw. chorób cywilizacyjnych i występuje średnio u około 20-40 osób na 1000. Zachorowalność wzrasta wraz z wiekiem: zazwyczaj pojawia się po 40. roku życia u mężczyzn i po 50. roku życia u kobiet.

Dławicę piersiową charakteryzuje zespół objawów spowodowanych zmniejszeniem ilości dostarczanego tlenu do mięśnia sercowego w stosunku do jego zapotrzebowania. Gdy serce pracuje w warunkach normalnych, ilość krwi dopływająca tętnicami wieńcowymi zapewnia odpowiednią ilość tlenu i substancji odżywczych, jaką potrzebuje mięsień sercowy do wykonania pracy. Kiedy zapotrzebowanie na tlen wzrasta - np. spowodowane wysiłkiem fizycznym lub emocjami - krew w wyniku zwężeń w naczyniach wieńcowych nie dostarcza odpowiedniej ilości tlenu i w mięśniu sercowym pojawia się deficyt, który objawia się charakterystycznym dla dławicy piersiowej zamostkowym bólem o charakterze ucisku.

Kampania od 17 lat zwraca uwagę Polaków na stan zdrowia ich serc. Zachęca do zmiany trybu życia i wdrażania już od najmłodszych lat prawidłowych wzorców, takich jak wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych, regularne badania profilaktyczne, podejmowanie aktywności fizycznej czy też porzucenie nałogów.

Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier zaoferuje w niedzielę  na Starym Rynku w godz.10.00-18.00 :

  • badanie ciśnienia tętniczego krwi,
  • badanie stężenia glukozy we krwi,
  • badanie stężenia cholesterolu we krwi wraz z frakcjami HDL i LDL oraz trójglicerydami,
  • pomiar masy ciała (wskaźnika BMI),
  • konsultacje kardiologiczne (w uzasadnionych przypadkach),
  • EKG (w uzasadnionych przypadkach)
  • ECHO serca (w uzasadnionych przypadkach)

Organizatorzy zapraszają chętnych  również  do namiotu edukacyjnego SERVIER, a w nim: materiały informacyjno-edukacyjne w formie ulotek wyborczych, stanowiące element kampanii Bolesława Dławickiego – fikcyjnego kandydata w wyborach, który zachęca Polaków do dokonywania właściwych decyzji w swoim życiu. W jego rolę wciela się Robert Majewski – znany aktor filmowy teatralny, artysta kabaretowy („Ucho Prezesa”, „Ranczo”, „La La Poland”, „Kabaret na Koniec Świata”). Materiały dotyczą między innymi profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego oraz dławicy piersiowej.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

EwaEwa

0 0

Dobra akcja 08:08, 06.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolakPolak

0 0

Ja zagłosuję na Bartosza Kownackiego z listy PIS! 19:58, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone