Zamknij
REKLAMA

Konfederacja: Nie pozwólmy, by Polska była śmietnikiem Europy

16:02, 07.10.2019 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Na tle fontanny "Potop" kandydat Konfederacji do Sejmu Marcin Sypniewski stwierdził, że tylko zakaz importu śmieci jest skutecznym sposobem na to, by Polska przestała być śmietnikiem Europy.

- Polska w ostatnim czasie stała się śmietnikiem Europy. Tylko w zeszłym roku sprowadzono do Polski blisko pół miliona ton odpadów z zagranicy - oficjalnie i legalnie, najwięcej z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Problem w tym, że nie trafiają one do spalarni, a na składowiska. W dodatku często do Polski trafiają odpady inne niż deklarowane, w tym odpady niebezpieczne. Większość odpadów trafiających do Polski to odpady trudne lub niemożliwe do przetworzenia - powiedział Marcin Sypniewski.

Taki niekontrolowany napływ śmieci stwarza kolejne zagrożenia. - W związku z tym, że niebezpiecznych śmieci jest już za dużo, ich składowiska płoną i w ten sposób radzą sobie z nimi ich importerzy. Płonący plastik jest groźny dla zdrowia ludzi i dla środowiska - mówił Sypniewski i dodał, że firmy importujące odpady często działają nielegalnie i... "znikają". Sypniewski stwierdził, że jedynym skutecznym sposobem poradzenia sobie z tym problemem jest wprowadzenie zakazu importu śmieci. - Konfederacja proponuje zakaz importu odpadów do Polski  na wzór chiński. Chiny wcześniej miały ten sam problem. Jeżeli nawet Chińczycy sobie nie potrafili z tym poradzić, to tym bardziej my sobie z tym nie poradzimy - mówił Sypniewski.

- My musimy segregować śmieci, a za ich wywóz płacimy coraz więcej. Z drugiej strony lekką ręką wydaje się zezwolenia na import śmieci do Polski, a firm tym się zajmujących nikt nie kontroluje. Pora z tym skończyć - zakończył konferencję Sypniewski

Fot. Jacek Nowacki

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

4 3

Pora wyrzucić na śmietnik Konfederację. 16:56, 07.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@Frelichowski@Frelichowski

0 0

ty już tam wylądowałeś. 12:16, 08.10.2019


fordonfordon

2 0

konfederacja piąta kolumna ruskich z firerem Mikim korwinem co ma parcie na koryto!!!!! 11:21, 08.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@borowski@borowski

0 2

Piąta kolumna to Macierewicz i Kownacki. 12:16, 08.10.2019


 fordon fordon

2 0

borowski zawsze twierdziłem że brak tobie piątej klepki kolor czerwony uwypukla twoje UBeckie widzenie rzeczywistości !!!!! 14:30, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone