Zamknij
REKLAMA

Sprawca napadu na sklep na Szwederowie aresztowany

13:55, 05.11.2019 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Dwa dni trwały poszukiwania rozbójnika, który obrabował sklep na Szwederowie. Za napad z nożem w ręku 29-letniemu mężczyźnie grozi wieloletnie więzienie.

W miniony czwartek (30 października) wieczorem na Szwederowie doszło do napadu na sklep z nożem w ręku. Napastnik grożąc nim, zażądał wydania pieniędzy. Po otrzymaniu gotówki uciekł.

Prowadzący śledztwo funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków. Analiza zgromadzonych w sprawie dowodów pozwoliła im na wytypowanie podejrzewanego. Policjanci ustalili też miejsce, w którym mógł się ukrywać.

W miniony piątek (1 listopada) po południu zapukali do wytypowanego mieszkania. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się, bo w środku zastali podejrzewanego 29-latka. Następnie udali się z nim do jego miejsca zamieszkania. Tam znaleźli i zabezpieczyli między innymi ubranie, w którym napadł na sklep. Na miejscu okazało się również, że nielegalnie pobiera prąd w mieszkaniu. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany był już wcześniej znany policjantom. Co więcej, napadu na sklep dokonał w warunkach tzw. recydywy.

Następnego dnia (2 listopada) podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel postawił mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Następnie wnioskował do sądu o jego tymczasowe aresztowani. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 29-latka na najbliższe trzy miesiące.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Jac78Jac78

0 0

Do puchy gnoja 15:10, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz