Zamknij
REKLAMA

Prezes Solbetu Marek Małecki doktorem honoris causa UTP

13:29, 06.11.2019 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy nadał Markowi Małeckiemu, prezesowi firmy Solbet z Solca Kujawskiego tytuł Doktora Honoris Causa. Uroczystość odbyła się 6 listopada 2019 roku w Auditorium Novum UTP.

Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy prof dr hab. inż Tomasz Topoliński określił prezesa Solbetu Marka Małeckiego jako osobę o ogromnym dorobku zawodowym i o wielkim doświadczeniu biznesowym w kraju i za granicą, a wytwarzane w Solbecie produkty jako innowacyjne na poziomie światowym.

Marek Małecki jest  założycielem Grupy Kapitałowej SOLBET. Solecka firma jest największym producentem betonu komórkowego w Polsce oraz trzecią co do wielkości firmą w Europie. W skład Grupy wchodzi 12zakładów produkcyjnych, w tym 7 produkujących beton komórkowy, o łącznej zdolności produkcyjnej ponad 2,1 mln m³/rok. Z rocznej produkcji firmy można zbudować ok.30.000 domów jednorodzinnych rocznie. W 2018 roku otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy tytuł „Pracodawca przyjazny pracownikom” przyznany na wniosek Krajowej Komisji Solidarności.

Nowy doktor honoris causa UTP wspiera charytatywnie wiele inicjatyw i przedsięwzięć, za co został wielokrotnie nagrodzony m.in. w  2011 roku – Medalem Papieża Benedykta XVI Pro Ecclesia et Pontifice.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

Gratulacje !!Gratulacje !!

4 1

I dalszej owocnej współpracy. 18:55, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArchArch

4 1

Kto następny? może prezes Amber Gold? Tylko nie wiem czy przepustkę dostanie żeby odebrać. Tytuł schodzi na margines 12:49, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

smuteczeksmuteczek

3 1

wobec przedziwnej,,polityczki,,uczelni.Oddawanie nowych kierunków do i dla Torunia,mizerniutka dynamika rozwojowa i teraz te,,nowe asy,,personalne.No,No,No..... 00:49, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz