Zamknij
REKLAMA

W niedzielę wojsko zaprasza na piknik „Służymy Niepodległej"

21:35, 08.11.2019 | i
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę, 10 listopada, od godz. 11.00 do godz. 17.00 1. Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego zaprasza mieszkańców miasta i regionu na piknik wojskowy pod hasłem „Służymy Niepodległej”, który odbędzie się na terenie jednostki wojskowej przy ul. Powstańców Warszawy 2 (wjazd przez Zawiszę, od strony ulicy Gdańskiej).

11 listopada 2019 r. obchodzimy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o godz. 11.00 w 34 miastach Polski rozpoczną się pikniki  „Służymy Niepodległej”.  Będzie to doskonała okazja, żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię. W programie pikników jest m. in. prezentacja  sprzętu wojskowego i wyszkolenia żołnierzy, występy orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji.

Piknik w Bydgoszczy zostanie zorganizowany w formie „otwartych koszar”, dlatego każdy będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostki wojskowej. Wszystkie atrakcje przewidziane podczas pikniku są bezpłatne.

Żołnierze przygotowali dla przybyłych liczne atrakcje: prezentacje sprzętu i uzbrojenia, będącego na wyposażeniu polskiej armii (m.in. KTO Rosomak, Quad, Hummer, Honker Skorpion). Dla dzieci i młodzieży zorganizowana będzie strefa zabaw i konkursów (m.in. drużynowe i indywidualne zawody sportowe, malowanie twarzy i tatuaży, baloniki oraz wata cukrowa). Dla każdego nauka pierwszej pomocy oraz celowania na trenażerach wojskowych, a dla tych poszukujących szczególnie mocnych wrażeń – możliwość sprawdzenia swoich sił pod bacznym okiem instruktora oddając strzał z pistoletu pneumatycznego lub korzystając z paintballa. Nie zabraknie również występów artystycznych na scenie, a dla miłośników kuchni wojskowej obowiązkowo grochówka żołnierska.

Stoiska promocyjne wystawią 1 Pomorska Brygada Logistyczna, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy oraz 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. Tam będzie można porozmawiać z żołnierzami na temat służby wojskowej. W pikniku wezmą również udział żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy.

O godzinie  15.00  uczestnicy pikniku wspólnie odśpiewają  Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, czyli „Marsz Pierwszej Brygady”.

Uroczystości zakończy capstrzyk niepodległościowy o godz. 17.30, który odbędzie się na dziedzińcu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych (wejście od ul Gdańskiej).

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

StenSten

3 1

Ktoś tutaj zapytał ( ale wpis prędko usunięto), co na to powie Johann Hetzig. Odpowiem na to pytanie : Hetzig, podobnie jak Tusk, przeżywają każdego 11 listopada traumę. Jest to bowiem rocznica KLĘSKI Niemiec w I wojnie światowej. Nie mogą świętować rocznicy takiego wydarzenia. To ponad ich siły duchowe i moralne. Gdyby kajzerowskie Niemcy zwyciężyły w I wojnie światowej, Bydgoszcz zapewne po dziś dzień należałaby do Rzeszy, a Gdańsk nie byłby nawet Wolnym Miastem. Johann Hetzig nie musiałby emigrować ( uciekać) do Niemiec, bo tu na miejscu miałby umiłowane Niemcy z pomnikami pruskich władców, z niemieckimi nazwami ulic, z niemieckim językiem urzędowym.
Z czego więc ma się cieszyć nasz Johann w dniu 11 listopada ? 18:18, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nawetnawet

2 0

tak arcyważnego święta nie umiecie uszanować, zdegenerowani wpisywacze na tym umierajacym _ i dobrze - forum.Mial rację śp.nieodzałowany Andrzej Szwalbe iż Bydgoszcz jako miasto ( niestety) intelektualnie jest mocno ,,zaniedbana,,.Nie dziwota, bo ulokowana tu komuna ( najczęsciej ciołki z pipidówek w drodze awansu partyjnego ) po dzień dzisiejszy poustawiana w zbyt wielu miejscach zycia publicznego DUSI rozwój miasta. 23:41, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

1 0

Drogi "nawecie" : Wspomniany przez ciebie Andrzej Szwalbe sam był komunistą, bardzo aktywnym działaczem PZPR. Nie mógł zatem narzekać na "ulokowaną tu komunę", gdyż narzekałby na samego siebie. Gdy zabiera się głos w jakiejś sprawie, należałby mieć o niej jako takie pojęcie.
Bydgoszcz zaś była za czasów Szwalbego zaniedbana intelektualnie przede wszystkim z tego powodu, że przez dłuższy czas nie było tutaj żadnej wyższej uczelni. Było to dziedzictwo nie tyle nawet komuny ( której prominentnym przedstawicielem był Andrzej Szwalbe), co dekad wcześniejszych. Nie sięgając wstecz zbyt głęboko warto przypomnieć, że w okresie międzywojennym powiatowa Bydgoszcz również była pozbawiona wyższych uczelni. Podobnie zresztą jak pruski Bromberg, dziedzictwo kulturowe rozmaitych Hetzigów. Miejmy jednak nadzieję, że to się zmieni, bo już się zmienia, ale takie zmiany przebiegają z natury rzeczy powoli. 08:49, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Sten Frelichowski@Sten Frelichowski

1 0

Twój ojciec był także komunistą, bardzo aktywnym działaczem PZPR. 17:15, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

1 0

A ty Hetzig byłeś bardzo aktywnym członkiem ZMS, czyli polskiego Komsomołu. W NRD Angela Kasner- Merkel, w PRL Zdzisław ( dzisiaj Johann) Hetzig. Dobrana para rzekomych szermierzy wolności. 17:58, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA