Zamknij
REKLAMA

Harcerze zawiozą paczki dla rodaków na Wschodzie. Możemy pomóc, przychodząc na koncert!

12:26, 09.11.2019 | i
Skomentuj Fot. Robert Sawicki
REKLAMA

Harcerze z ZHR organizują w niedzielę o godz. 17 koncert charytatywny w kościele NSPJ przy pl. Piastowskim. Pomóżmy im w zakupie paczek żywnościowych dla rodaków z Białorusi.

Projekt Akcja Paczka – Pomoc Polakom na Wschodzie jest realizowany przez harcerki i harcerzy ZHR od 1996 r. Harcerze organizują zbiórki żywności w swoich szkołach, parafiach, na uczelniach. Potem przed świętami Bożego Narodzenia z zebranych darów przygotowywane są paczki, które zawożone są do polskich rodzin na terenie Białorusi. Harcerze i harcerki osobiście dostarczają paczki do domów najbardziej potrzebujących rodzin. Spotkania z Polakami połączone są z składaniem świątecznych życzeń, łamaniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd oraz rozmową w języku polskim.

Harcerze z Okręg Kujawsko-Pomorskiego udadzą się w tym roku w rejon grodzieński.  Każda grupa harcerzy i harcerek, która wyrusza w teren spędza z każdą rodziną od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Podczas tych spotkań rozmawiają z rodzinami na temat ich potrzeb, problemów, ale także historii i korzeni.

W niedzielę (10 listopada) odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego będą zbierali datki na paczki świąteczne. Koncert rozpocznie się o godz. 17 w kościele NSPJ przy pl. Piastowskim.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz