Zamknij
REKLAMA

Święto Niepodległości. Obchody oficjalne, bieg i... zmiany w organizacji ruchu

18:40, 10.11.2019 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

W poniedziałek, 11 listopada odbędą się w Bydgoszczy uroczyste Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości, a po południu Bieg Niepodległości.

Wojewódzkie obchody święta  rozpoczną się o godzinie 11.00 w katedrze pw. św. św. Marcina i Mikołaja. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie celebrowana przez biskupa Jana Tyrawę. Następnie wszyscy uczestnicy obchodów przemaszerują na plac Wolności, gdzie odbędzie się uroczystość patriotyczna, podniesienie flagi, odegranie hymny państwowego, złożenie wieńców oraz koncert Orkiestry Wojskowej.

Po południu  w związku z  Biegiem Niepodległości  w godzinach od około 15:00 do około 16:00 przejazd tramwajem lub autobusem przez centrum może zabrać nieco więcej czasu. Dotyczy to linii tramwajowych kursujących ulicami Gdańską, Chodkiewicza, Focha, Jagiellońską. Utrudnienia mogą wystąpić również na trasach linii autobusowych kursujących w ciągu ulic: Kamiennej, Sułkowskiego, Staszica (buspas), 3 Maja (buspas), alei Mickiewicza. Podczas biegu buspasem na ulicy 3 Maja przystanek autobusowy pn. 3 Maja / Markwarta zostanie przeniesiony za ulicę Skargi.

Na potrzeby organizowanej uroczystości i biegu  nastąpi też zamknięcie ruchu kołowego na placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. Piotra Skargi. Dojazd poprzez ul. Gimnazjalną, plac Wolności oraz ul. Konarskiego, ul. Piotra Skargi, ul. Gimnazjalną, plac Wolności do ul. Gdańskiej stanie się niemożliwy.

Trasa biegu liczy 5 kilometrów i wiedzie ulicami: Gdańską, Kamienną, 20 Stycznia, al. Mickiewicza, 3 Maja, Skargi, Konarskiego i Jagiellońską aż do parku Kazimierza Wielkiego.

Na pozostałych ulicach ruch drogowy będzie wstrzymywany wyłącznie na czas trwania biegu, począwszy od godz. 14.45. Po przebiegnięciu ostatniego z biegaczy służby porządkowe organizatora zawodów wraz z policją będą przywracały porządek na drogach. Końca utrudnień należy spodziewać się około godz. 18:00.

Trasa Bydgoskiego Biegu Niepodległości 2019. Ryc. ZDMiKP.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

niestetyniestety

9 3

z roku na rok bydgoskie,,obchody,, ważnego święta umierają.Jaki pan - tragiczny i PODskakujacy, taki i kram.Grać dobrze( POdobno ) w,, mokrego brydżyka,, to stanowczo ZA MALO w repertuarze umiejętności do DOBREGO zarządzania miastem.W pożal się Boże,,marszu,,zabrakło wielu byłych ( i dobrze ) ,,partyjnych dygnitarzy,,POprzedniej ekipy rozwalajacej Polskę.Ot i cała prawda o ich,,patriotyzmie,, 16:35, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niestety borowski,niestety borowski,

3 5

nie poPiSałeś się tam wPiSem. 16:51, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak sądzęjak sądzę

7 3

w przyszłym roku - jeżeli jeszcze coś się ostanie - na obchodach święta NIEPODLEGLOSCI może nie pojawić się już biało-czerwona niesiona rekami, która w zastraszającym tempie ,,się skraca,,.Miasto ledwo, ledwo przystrojone - wstyd i hańba.Nie wystarczy się żreć,,politykiersko,,NALEZY dla Polski uczynić WSZYSTKO - bez niepotrzebnych podziałów - by okazać swoją radość i dumę z wolnej Ojczyzny.Jednak jak słusznie mówił nieodżałowanej pamięci Marszałek ...<<panowie wam kury szczać wyprowadzać, a nie uprawiać politykę,,. 16:57, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytampytam

5 5

Gdzie pomniki tych rozwalaczy móru berlińskiego, którzy wywalczyli własnymi ręcami dla nas wolność? 17:07, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MurMur

1 0

Hetzig, niemiecki rozwalaczu i donosicielu, twoją pustą głową nawet murku nie rozwalisz! 07:28, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA