Zamknij
REKLAMA

Na pikniku "Służymy Niepodległej" można było postrzelać i spróbować grochówki

16:17, 10.11.2019 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W niedzielę, 10 listopada, w 34 miastach Polski odbyły się pikniki „Służymy Niepodległej”. W Bydgoszczy na  festyn do jednostki wojskowej przy ul. Powstańców Warszawy 2 zaprosiła 1. Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Jutro Narodowe Święto Niepodległości. W przeddzień święta Wojsko Polskie zaprosiło bydgoszczan na piknik do jednostki wojskowej przy ul. Powstańców Warszawy. Piknik w Bydgoszczy został zorganizowany w formie „otwartych koszar” i każdy mógł  wejść na teren jednostki wojskowej i poznać żołnierskie życie.

Żołnierze przygotowali to, co najbardziej interesuje najmłodszych, czyli sprzęt i uzbrojenie, które jest na wyposażeniu polskiej armii (m.in. KTO Rosomak, Quad, Hummer, Honker Skorpion). Można było poznać techniki pracy sapera, czy zasiąść za kierownicą wojskowych pojazdów. Powodzenie cieszyła się strzelnica. Była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności snajperskich, oddając strzał z pistoletu pneumatycznego lub korzystając z paintballa.

Gościnny charakter imprezy podkreśliła ciesząca się dużym powodzeniem  grochówka żołnierska.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Żołnierz Żołnierz

2 5

Jestem zawiedziony brakiem wojewody Mikołaja Bogdanowicza.To brak szacunku dla WP. 21:05, 10.11.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ja Ja

3 0

jestem zawiedziony brakiem Johanna Huiziga. To brak szcunku Niemca dla Polaków. 21:42, 10.11.2019


A jaA ja

2 0

jestem zawiedziony brakiem Lonia Borochujskiego ze swoją duńską kiełbasom. To brak szacunku sklepikarza z Fordonu dla Polaków. 17:12, 11.11.2019