Zamknij
REKLAMA

Prawybory prezydenckie Konfederacji już za tydzień w Bydgoszczy

14:00, 01.12.2019 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

W niedzielę,  8 grudnia,  w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy odbędą się regionalne prawybory prezydenckie Konfederacji. O nominację partii ubiega się 9 kandydatów.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Konfederacja Wolność i Niepodległość zdobyła poparcie 1 256 953 wyborców.  Władze Konfederacji zdecydowały, że kandydat na prezydenta RP ugrupowania wyłoniony zostanie w prawyborach. Do udziału w nich zaproszone zostały osoby o prawicowych poglądach politycznych, również spoza grona polityków Konfederacji. Pozytywnie odpowiedziało 9 osób: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk i Magdalena Ziętek-Wielomska.

Prawybory będą organizowane w systemie elektorskim. W grudniu i styczniu odbędzie się szesnaście konwencji wojewódzkich, na których wyborcy ideowej prawicy będą mogli poprzeć wybranego przez siebie kandydata. Po każdym ze zjazdów kandydat otrzyma, proporcjonalną do poparcia, liczbę mandatów elektorskich, które będzie mógł obsadzić wybranymi przez siebie przedstawicielami. 18 stycznia 2020 roku w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski, na którym zostanie wyłoniony zwycięzca prawyborów.

Prawybory prezydenckie Konfederacji, na których wyłonieni zostaną elektorzy, którzy reprezentować będą Kujawsko-Pomorskie odbędą się w Bydgoszczy w Hotelu Pod Orłem w godzinach 18:00 - 21:00. Udział w nich zapowiedzieli wszyscy kandydaci Konfederacji.

Czynne prawo wyborcze w prawyborach Konfederacji przysługuje obywatelowi polskiemu, który wpłacił co najmniej 30 zł darowizny na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość nie później niż na 3 dni przed regionalnymi prawyborami, zarejestruje się na platformie dotyczącej prawyborów oraz najpóźniej w dniu przekazania darowizny skończył 18 lat.

Trzech kandydatów Konfederacji na prezydenta RP odwiedzi Bydgoszcz przed prawyborami: Artur Dziambor w poniedziałek 2 grudnia o 18:30 w restauracji Tobiasz (Biziela 4),  Krzysztof Bosak we wtorek 3 grudnia o 18:00 w tym samy miejscu i Jacek Wilk w środę, 4 grudnia, o 18.00  w restauracji Przystań przy ul. Tamka.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


tombyd...tombyd...

3 0

..wszystkich proszę Pana. Pana natychmiastowa reakcja pod treścią artykułu wskazuje jednoznacznie, że Pana też.

P.S. czas, żeby moderator forum zabrał się za tych partyjnych troli i aktywnie usuwał wpisy tych "Borowskich", "hetzigów" itp. bzdury .. jest to celowe działanie na szkodę portalu i przede wszystkim na szkodę prowadzonej tutaj debaty 12:44, 02.12.2019


@tom...@tom...

0 1

W interesie redaktorów tego pisowskiego portaliku jest działanie trolla z Fordonu Leonarda Borowskiego. On może każdego dowolnie obrażać i jego wpisy są rzadko usuwane. Takie jest zbójeckie prawo w Banasiowej Republice Kolesiów. 13:01, 02.12.2019


@@tom...@@tom...

1 0

W interesie redaktorów portalu są działania trolla z Marburga Zdzichuja Szczujskiego, czyli Johanna Huiziga, 67-letniego pajaca z Marburga z żółtymi papierami. Każdy, kto przeczytał bełkot tego niemieckiego kundla, odwraca się od POKO. Bełkocz Szczujski dalej, PiS jest ci bardzo wdzięczne. 13:41, 02.12.2019


AA

5 5

kogo to obchodzi? 18:35, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MARIAMARIA

4 4

TAK dla KONFEDERACJI. 19:28, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz