Zamknij
REKLAMA

W Konfederacji ruszyła kampania prawyborcza. Artur Dziambor odwiedził Bydgoszcz

21:33, 02.12.2019 | i
Skomentuj Artur Dziambor. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Za ponad 5 miesięcy odbędą się wybory prezydenckie. Partie polityczne już rozpoczęły prekampanię wyborczą na rzecz swoich kandydatów. Konfederacja swojego kandydata wybierze do 18 stycznia 2020 w drodze prawyborów. W ich ramach do Bydgoszczy przejechał poseł Artur Dziambor, który ubiega się o nominację ugrupowania.

W Konfederacji ruszyła kampania prawyborcza. O nominację na kandydata ugrupowania na prezydenta RP ubiega się 9 kandydatów: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk i Magdalena Ziętek-Wielomska. Konwencja wojewódzka w Bydgoszczy, która wybierze elektorów na zjazd krajowy, odbędzie się już w niedzielę, 8 grudnia. Wybrani elektorzy na zjeździe krajowym  18 stycznia 2020 roku w Warszawie wyłonią zwycięzcę prawyborów.

Dzisiaj do Bydgoszczy na spotkanie ze swoimi zwolennikami przyjechał poseł Artur Dziambor. - Kandydaci jeżdżą po Polsce i zachęcają do głosowania w prawyborach - mówił Dziambor w restauracji Tobiasz na Wyżynach. - W Konfederacji jest kilka frakcji. Są narodowcy, jest Korona Grzegorza Brauna i są wolnorynkowcy. Ja się do nich zaliczam. Od 20 lat jestem przedsiębiorcą i odwołuję się do ludzi, którzy prowadzą własne firmy, mikroprzedsiębiorstwa, którzy chcieliby po prostu mieć trochę łatwiejsze życie. Dlatego domagam się obniżki podatków, likwidacji niektórych podatków, mniej fiskalizmu i mniej wszystkich obostrzeń - tłumaczył poseł z Gdyni i wskazał, że prezydentura w jego wykonaniu byłaby aktywna. - A pan Andrzej Duda, wywodzący się z PiS-u spełnia wszystkie życzenia, które PIS do niego ma, a w tworzeniu prawa jest tak samo nieaktywny jak poprzedni prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent musi być niezależny i ostrym recenzentem rządu - dodał Dziambor.

Artur Dziambor wskazał, że szanse kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich nie są małe. - Ze względu na rozbicie głosów w drugiej turze może zdarzyć się wszystko. Mając na uwadze wyniki minionych wyborów, Andrzej Duda ma pewne ponad 40% głosów w pierwszej. To jest skala poparcia Prawa i Sprawiedliwości i to jest matecznik prezydenta. Tymczasem konkurentów już jest czterech, w tym jeden celebryta się pojawił. On najwięcej głosów odbierze kandydatowi Platformy Obywatelskiej i w takiej sytuacji może dojść do tego, że do wejścia do drugiej tury wystarczy poparcie kilkunastoprocentowe - tłumaczył Artur Dziambor.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

9 9

Każdy kandydat lepszy od aktualnego bezwolnego pionka watażki z Nowogrodzkiej. 23:49, 02.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

NajlepszymNajlepszym

4 2

kandydatem jest Zdzichuj Szczujski, esbecki zramolały pajac z Marburga. 01:20, 03.12.2019


O 1:20O 1:20

1 3

swoją kandydaturę zgłosił pisowski troll Leonard Borowski-Szczuj z Chlewika w Fordonie. Gratulacje! Dzwoniłeś już do Banasia? 09:51, 03.12.2019


hezbollahhezbollah

3 8

Paweł Skutecki odznaczony medalem hezbollahu, organizacji uważanej za terrorystyczną, uczestniczącej w walkach w Syrii po stronie dyktatora, który gazem bojowym mordował dzieci kandydatem na prezydenta. Do tego jeszcze fan ruchów antyszczepionkowych i bankrut oraz przegrany kandydat Konfederacji na posła. Rzeczywiście wybitne kwalifikacje na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ha ha 23:50, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StenSten

2 1

Co do Hezbollahu, to organizacja ta powstała w Libanie w związku z izraelską agresją na ten kraj w roku 1982. Było to w czasach, gdy toczyła się krwawa wojna irańsko-iracka, a dyktator Iraku Saddam Husajn, który używał gazów bojowych mordując w ten sposób m.in. irackich Kurdów, był cichym sojusznikiem państw Zachodu. Hezbollah, rzeczywiście wspierany przez Iran, uważany jest za organizację terrorystyczną przede wszystkim przez Izrael i USA, czyli państwa, które same od dziesięcioleci uprawiają terroryzm, tyle że państwowy.
Światowa polityka daleka jest od moralności i dlatego warto być ostrożnym w potępianiu takich organizacji jak Hezbollah. 11:21, 03.12.2019


MARIAMARIA

10 2

Tak dla KONFEDERACJI. 10:44, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz