Zamknij
REKLAMA

W Konfederacji ruszyła kampania prawyborcza. Artur Dziambor odwiedził Bydgoszcz

21:33, 02.12.2019 | i
Skomentuj
Artur Dziambor. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Za ponad 5 miesięcy odbędą się wybory prezydenckie. Partie polityczne już rozpoczęły prekampanię wyborczą na rzecz swoich kandydatów. Konfederacja swojego kandydata wybierze do 18 stycznia 2020 w drodze prawyborów. W ich ramach do Bydgoszczy przejechał poseł Artur Dziambor, który ubiega się o nominację ugrupowania.

W Konfederacji ruszyła kampania prawyborcza. O nominację na kandydata ugrupowania na prezydenta RP ubiega się 9 kandydatów: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk i Magdalena Ziętek-Wielomska. Konwencja wojewódzka w Bydgoszczy, która wybierze elektorów na zjazd krajowy, odbędzie się już w niedzielę, 8 grudnia. Wybrani elektorzy na zjeździe krajowym  18 stycznia 2020 roku w Warszawie wyłonią zwycięzcę prawyborów.

Dzisiaj do Bydgoszczy na spotkanie ze swoimi zwolennikami przyjechał poseł Artur Dziambor. - Kandydaci jeżdżą po Polsce i zachęcają do głosowania w prawyborach - mówił Dziambor w restauracji Tobiasz na Wyżynach. - W Konfederacji jest kilka frakcji. Są narodowcy, jest Korona Grzegorza Brauna i są wolnorynkowcy. Ja się do nich zaliczam. Od 20 lat jestem przedsiębiorcą i odwołuję się do ludzi, którzy prowadzą własne firmy, mikroprzedsiębiorstwa, którzy chcieliby po prostu mieć trochę łatwiejsze życie. Dlatego domagam się obniżki podatków, likwidacji niektórych podatków, mniej fiskalizmu i mniej wszystkich obostrzeń - tłumaczył poseł z Gdyni i wskazał, że prezydentura w jego wykonaniu byłaby aktywna. - A pan Andrzej Duda, wywodzący się z PiS-u spełnia wszystkie życzenia, które PIS do niego ma, a w tworzeniu prawa jest tak samo nieaktywny jak poprzedni prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent musi być niezależny i ostrym recenzentem rządu - dodał Dziambor.

Artur Dziambor wskazał, że szanse kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich nie są małe. - Ze względu na rozbicie głosów w drugiej turze może zdarzyć się wszystko. Mając na uwadze wyniki minionych wyborów, Andrzej Duda ma pewne ponad 40% głosów w pierwszej. To jest skala poparcia Prawa i Sprawiedliwości i to jest matecznik prezydenta. Tymczasem konkurentów już jest czterech, w tym jeden celebryta się pojawił. On najwięcej głosów odbierze kandydatowi Platformy Obywatelskiej i w takiej sytuacji może dojść do tego, że do wejścia do drugiej tury wystarczy poparcie kilkunastoprocentowe - tłumaczył Artur Dziambor.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

9 9

Każdy kandydat lepszy od aktualnego bezwolnego pionka watażki z Nowogrodzkiej. 23:49, 02.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

NajlepszymNajlepszym

4 2

kandydatem jest Zdzichuj Szczujski, esbecki zramolały pajac z Marburga. 01:20, 03.12.2019


O 1:20O 1:20

1 3

swoją kandydaturę zgłosił pisowski troll Leonard Borowski-Szczuj z Chlewika w Fordonie. Gratulacje! Dzwoniłeś już do Banasia? 09:51, 03.12.2019


hezbollahhezbollah

3 8

Paweł Skutecki odznaczony medalem hezbollahu, organizacji uważanej za terrorystyczną, uczestniczącej w walkach w Syrii po stronie dyktatora, który gazem bojowym mordował dzieci kandydatem na prezydenta. Do tego jeszcze fan ruchów antyszczepionkowych i bankrut oraz przegrany kandydat Konfederacji na posła. Rzeczywiście wybitne kwalifikacje na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ha ha 23:50, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StenSten

2 1

Co do Hezbollahu, to organizacja ta powstała w Libanie w związku z izraelską agresją na ten kraj w roku 1982. Było to w czasach, gdy toczyła się krwawa wojna irańsko-iracka, a dyktator Iraku Saddam Husajn, który używał gazów bojowych mordując w ten sposób m.in. irackich Kurdów, był cichym sojusznikiem państw Zachodu. Hezbollah, rzeczywiście wspierany przez Iran, uważany jest za organizację terrorystyczną przede wszystkim przez Izrael i USA, czyli państwa, które same od dziesięcioleci uprawiają terroryzm, tyle że państwowy.
Światowa polityka daleka jest od moralności i dlatego warto być ostrożnym w potępianiu takich organizacji jak Hezbollah. 11:21, 03.12.2019


MARIAMARIA

10 2

Tak dla KONFEDERACJI. 10:44, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz