Zamknij
REKLAMA

750 żołnierzy z 16 krajów, w tym aż 17 generałów szkoli się w JFTC

11:03, 06.12.2019 | i
Skomentuj
REKLAMA

Od 29 listopada, w Bydgoszczy trwa ćwiczenie francuskiego Korpusu Szybkiego Reagowania (RRC-FR) z Lille. Gospodarzem treningu jest Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC). Żołnierze przybyli do Polski, aby doskonalić swoje zdolności do dowodzenia na szczeblu taktycznym i operacyjnym. W JFTC ćwiczy 750 żołnierzy z 16 krajów, w tym aż 17 generałów. Ćwiczenie „Citadel Bonus 2019” potrwa do 12 grudnia.

- Ćwiczenie Citadel Bonus już po raz piąty odbywa się w naszych murach. - powiedział gen. dyw. Adam Joks, dowódca JFTC, w trakcie ceremonii otwarcia. - Jesteśmy dumni, że organizacja przez nas tak ważnego przedsięwzięcia staje się dobrą tradycją.

„Citadel Bonus 2019” skupia się na doskonaleniu wiedzy na temat misji i zadań Połączonego Korpusu Ekspedycyjnego i dopracowania umiejętności w taki sposób, by móc dowodzić NATO-wskim Lądowym Komponentem Sił Szybkiego Reagowania. Uczestnicy w trakcie szkolenia wykorzystują scenariusz pełen fikcyjnych, ale bardzo realistycznych sytuacji, które mogą się zdarzyć w bieżących i przyszłych operacjach.

Po raz pierwszy w ćwiczeniu francuskiego korpusu bierze udział francusko-brytyjska 1. Dywizja Połączonego Korpusu Ekspedycyjnego (CJEF), która podlega dowództwu RRC-FR. Została ona utworzona specjalnie na potrzeby prowadzonego ćwiczenia. Składa się ona z żołnierzy 1. Dywizji Francuskiej z Besançon, a także z Brytyjczyków z różnych jednostek. Na ćwiczeniu obecne są również: Brygada Francusko-Niemiecka, francuska 4. Brygada Walki Powietrznej, francuska 7. Brygada Pancerna oraz brytyjska 12. Brygada Piechoty Pancernej.

Ćwiczenie ma przygotować dowódców i sztabowców do dowodzenia jednostkami od szczebla brygady do korpusu. Wszyscy szkolący się tworzą sztaby poszczególnych jednostek i korpusu, które w razie zaistnienia sytuacji kryzysowej będą gotowe do dowodzenia dziesiątkami tysięcy żołnierzy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz