Zamknij
REKLAMA

STOP SMOG na Miedzyniu - najpierw zakaz spalania śmieci, potem węgla

13:43, 07.12.2019 | ech
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Na parkingu przy klubie sportowym "Gwiazda" odbył się dzisiaj antysmogowy happening pod nazwą "Pokochaj sąsiada".

Bydgoski Alarm Smogowy domaga się poprawy jakości powietrza w Bydgoszczy. Dzisiaj organizacja ta wraz z mieszkańcami zgromadzonymi w inicjatywie Stop Smog Miedzyń zorganizowała happening skierowany przeciw paleniu w piecach śmieci.

- Sytuacja na Miedzyniu jest bardzo zła. Często przekroczenia norm jakości powietrza sięgają 600 - 700 procent - mówiła podczas happeningu Kamila Gawrońska z Bydgoskiego Alarmu Smogowego. - Już nie wytrzymujemy tej trudnej sytuacji, tej złej jakości powietrza - dodała Gawrońska i oświadczyła, że wpływ na złą jakość powietrza ma spalanie śmieci na Miedzyniu, które to zjawisko jest powszechne.  Zakaz palenia śmieci to nie jedyny postulat protestujących. - Domagamy się zakaz spalania węgla w Bydgoszczy od 1 stycznia 2024 roku. Miasto Bydgoszcz popiera ten postulat, również marszałek przychyla się do tego postulatu. Mamy nadzieję, że ten zakaz zostanie wprowadzony. Będziemy domagać się większej pomocy dla osób o niskich dochodach, gdyż likwidacja ogrzewania węglowego na bardziej ekologiczne jest bardzo kosztowna - podkreśliła Gawrońska.

Piotr Wardowski z inicjatywy Stop Smog Miedzyń wskazał, że poprzez dzisiejszą manifestację jej organizatorzy chcą w sposób pozytywny przekazać najbliższym, sąsiadom, że problem smogu jest istotny, bo "palenie śmieci to coś, co nas zabija". - Chcemy zrobić mały krok, czyli na początek koniec z paleniem śmieci. Jutro będziemy mówić o węglu i o dofinansowaniu dla najuboższych, bo Bydgoszcz bez węgla - tak, ale nie kosztem najuboższych - podkreślił Wardowski.

Happening na Miedzyniu wsparł i o niepalenie śmieci apelował również radny Robert Langowski z Koalicji Obywatelskiej.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

rickrick

17 0

Nie zgadzam się z uogólnieniem, że w kotłach ludzie palą śmiecie i z tego powodu powstaje smog. Kiedyś paliłem tak jak mój dziadek i ojciec czyli rozpalałem i co godzinę dosypywałem następnej porcji węgla. Dymiło się wtedy niesamowicie. Znalazłem kiedyś w necie stronę www.czyste ogrzewanie, gdzie krok po kroku wyjaśniono jak prawidłowo palić węglem. Od sześciu czy siedmiu lat palę w piecu "od góry" i z mojego komina wydobywa się niewielki dym podczas rozpalania natomiast po godzinie aż do następnej doby nie widać całkowicie dymu. Polecam wszystkim spróbować. 16:09, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DakiDaki

2 11

Znów wpisy czerwonych gangsterów czerwonego kaczora ! 19:20, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dbdb

9 1

Palić głupa... jedynie to potrafią ci wszyscy "ekologiczni" aktywiści. 00:26, 08.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SlawSlaw

1 0

Palenie np. gazem zamiast śmieciami będzie bardzo kosztowne. 15:36, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA