Zamknij
REKLAMA

W niedzielę w Bydgoszczy prawybory prezydenckie Konfederacji

08:08, 07.12.2019 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W niedzielę,  8 grudnia,  w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy odbędą się regionalne prawybory prezydenckie Konfederacji. O nominację partii ubiega się 9 kandydatów.

Władze Konfederacji zdecydowały, że kandydat na prezydenta RP ugrupowania wyłoniony zostanie w prawyborach. Do udziału w nich zaproszone zostały osoby o prawicowych poglądach politycznych, również spoza grona polityków Konfederacji. Pozytywnie odpowiedziało 9 osób: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk i Magdalena Ziętek-Wielomska.

Prawybory są organizowane w systemie elektorskim. Odbędzie się szesnaście konwencji wojewódzkich, na których wyborcy ideowej prawicy będą mogli poprzeć wybranego przez siebie kandydata. Po każdym ze zjazdów kandydat otrzyma, proporcjonalną do poparcia, liczbę mandatów elektorskich, które będzie mógł obsadzić wybranymi przez siebie przedstawicielami. 18 stycznia 2020 roku w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski, na którym zostanie wyłoniony zwycięzca prawyborów.

Czynne prawo wyborcze w prawyborach Konfederacji przysługuje obywatelowi polskiemu, który wpłacił co najmniej 30 zł darowizny na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość nie później niż na 3 dni przed regionalnymi prawyborami, zarejestruje się na platformie dotyczącej prawyborów oraz najpóźniej w dniu przekazania darowizny skończył 18 lat.

Trzech kandydatów ubiegających się o nominację Konfederacji na kandydata na prezydenta RP odwiedziło Bydgoszcz przed prawyborami: Artur Dziambor,  Krzysztof Bosak  i Jacek Wilk.

Prawybory prezydenckie Konfederacji, na których wyłonieni zostaną elektorzy, którzy reprezentować będą Kujawsko-Pomorskie odbędą się w Bydgoszczy w Hotelu Pod Orłem w godzinach 18:00 - 21:00. Udział w nich zapowiedzieli wszyscy kandydaci Konfederacji.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

1 2

Bydgoskie prawybory Końfederacji wygra Wilk. 20:36, 07.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

1 0

Połeta Rafael Budzbon nie startuje? 19:23, 08.12.2019


obciachobciach

4 1

Paweł Skutecki, który otrzymał medal hezbollahu, organizacji uznawanej za terrorystyczną. Wspierał ruchy antyszczepionkowe, co może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich dzieci. Według Konfederacji to wybitny kandydat na Prezydenta. Ta Partia się sama kompromituje. 20:45, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

są oddziały szpitalnsą oddziały szpitaln

0 0

w kórych nie odrobi się jakich kolwiek swiąt ,w nastepnym roku można mieć tak samo.Zadnych kontroli wykonanych grafików oddziałowych,zawsze są zaakceptowane.Natomiast duża rotacja pracowników nie przeraża ,nikt nawet nie zastanawia się dlaczego ktoś odchodzi ,nie zawsze pieniądze są najważniejsze. 06:23, 08.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz