Zamknij
REKLAMA

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP wkroczył w XXI wiek

13:19, 09.01.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj

7 stycznia na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego miało miejsce oficjalne otwarcie nowych pomieszczeń dydaktycznych w obiektach przy ulicy Mazowieckiej.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy zakończył dużą inwestycję na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt. Dobiegł końca remont elewacji dwóch budynków i remont dachu budynku wydziału, a wykładowcy i studenci zyskali laboratoria i sale wykładowe, które  wyposażono w 26 interaktywnych monitorów AVTEK Touchscreen 5 Connect Plus. Zainstalowane monitory wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K/UHD oraz są wyposażone w ekran dotykowy. Sprzęt pozwala na podłączenie różnych typów urządzeń (tablet, smartfon) zarówno za pomocą kabla, jak i bezprzewodowo.

W ramach inwestycji UTP wyposażył wyposażył wydział w 17 monitorów 65”, w tym 9 sztuk mobilnych, znajdujących zastosowanie w wydziałowych laboratoriach, 5 monitorów 75” i 4 monitory 85”. Wszystkie monitory mają wbudowane komputery z systemem Windows 10. W wyremontowanych salach dydaktycznych zostały zainstalowane dodatkowe monitory dla studentów podnoszące komfort pracy podczas wykładów. Można uznać, że czasy projektorów multimedialnych, czarnych tablic i kredy na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt przeszły do historii.

Obok rewolucji technologicznej wydział wzbogacił się też o światowej klasy nowoczesne fantomy i modele zwierząt, umożliwiające studentom poznawanie ich fizjologii i anatomii. Na modelach krów będą uczyć się ręcznego dojenia oraz przeprowadzania sztucznej inseminacji.  Lateksowe szczury umożliwią pobranie sztucznej krwi z ogona oraz pozwolą na wprowadzenie sondy do żołądka. Na fantomach psów prowadzone będą ćwiczenia z zakresu niesienia pierwszej pomocy, a także pozwolą zdobyć doświadczenie w nauce fizjoterapii zwierząt. 

Ponadto wydział wyposażono kompleksowo w najnowsze meble laboratoryjne, dygestoria i pozostałą infrastrukturę 9 specjalistycznych laboratoriów badawczych i dydaktycznych, a także uruchomiono nowoczesne prosektorium. Od podstaw wyremontowano także całe zaplecze socjalne dla pracowników i studentów. Studenci wydziału zyskali również nową strefę relaksu.

Całość zrealizowanej inwestycji kosztowała ponad 2,6 mln. złotych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

jasiojasio

1 3

wcielil ...wycielil uwazajta na pomor z Afryki 15:30, 09.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jasiojasio

2 0

Dziekanie! czy te krowy otzrymaly juz dotacje 500 zla 19:12, 09.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

1 3

Gdy nasza toruńska posłanka Iwona Michałek się o tym dowie, to pewnie zaraz przekalkuluje ,że trzeba
U T P wcielić do jej ukochanego UMK, żeby zwiększyć jego "badawczość" ? 10:02, 10.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

2 0

dzięki za wPiS pod moim nickiem. Jak zwykle tylko bełkoczesz. 10:26, 10.01.2020


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone