Zamknij
REKLAMA

Gmach Teatru Kameralnego wpasowuje się w otoczenie

21:02, 09.01.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Teatr Kameralny. Fot. Jacek Nowacki

Budynek Teatru Kameralnego ma być gotowy do końca 2020 roku. W tym terminie ma zostać przekazany  do użytkowania zespołowi teatralnemu.

Gmach Teatru Kameralnego w stanie surowym niemal gotowy. Aktualnie prowadzone są roboty związane z konstrukcją budynku. Na pierwszej kondygnacji rozpoczęły się prace instalacyjne i elektryczne. Od poniedziałku rozpoczną się roboty budowlana związane z konstrukcją dachu. Gmach powinien być gotowy w III kwartale br., a z końcem roku planuje się oddać budynek teatrowi wraz z pozwoleniem na użytkowanie.

Budynek teatru pomieści m.in. salę teatralną ze sceną o powierzchni 226 metrów kwadratowych i widownią mieszczącą 234 osoby wraz z kuluarami, salę prób oraz salę wielofunkcyjną na 50 osób. Obiekt będzie wyposażony również w podnośniki dla osób niepełnosprawnych i urządzenia oraz systemy obsługujące scenę. Na samym końcu realizacji inwestycji zagospodarowany zostanie dziedziniec i dobudowany dojazd od strony ul. Podwale.

Roboty budowlane pochłoną około 27 mln złotych. Miasto uzyskało wsparcie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w wysokości 10 mln zł.

Fot. Jacek Nowacki

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

terazteraz

3 0

jeszcze pouzupełniać kolejne puste parcele ciekawą zabudową historyzujacą i Stare Miasto ponownie zyska..... 17:11, 15.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone