Zamknij
REKLAMA

Nad basenem na osiedlu Tatrzańskim zawisła wiecha

12:53, 10.01.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Dzisiaj nad budowanym basenem na osiedlu Tatrzańskim w Fordonie zawisła wiecha.

Na budowie krytego basenu na osiedlu Tatrzańskim zawisła dzisiaj wiecha. W uroczystości wzięli udział prezydent Rafał Bruski, miejscy radni i przedstawiciele wykonawcy obiektu - firmy Strabag. Basen funkcjonować będzie przy Szkole Podstawowej nr 67.

Stan zaawansowania prac przy realizowanej inwestycji ocenia się na około  43%. Ukończono stan surowy zamknięty i uruchomiono węzeł cieplny, który umożliwia prowadzenie prac wykończeniowych i instalacyjnych wewnątrz budynku. Zamontowane zostały także niecka basenu sportowego oraz urządzenia wentylacyjne.  Na budowie rozpoczęły się prace instalacyjne centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego oraz montaż kanalizacji sanitarnej.

W najbliższym okresie ukończony zostanie również stan surowy łącznika pomiędzy basenem a szkołą oraz zrealizowana zostanie dostawa pozostałych elementów niecki sportowej oraz niecki rekreacyjnej wraz z dwoma jacuzzi i brodzikiem dla dzieci.

Zakończenie prac planowane jest na koniec października 2020 roku.

Po zakończeniu tej inwestycji uczniowie zyskają dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, z której poza godzinami lekcyjnymi będą mogli korzystać również mieszkańcy Bydgoszczy.

Basen będzie dużym 3-kondygnacyjnym obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnię o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Łączna wartość tej inwestycji to niemal 33 mln złotych. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się pod koniec kwietnia 2019 roku.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

WeronikaWeronika

2 0

Basen będzie, ale z ch@jowymi drogami dojazdu do niego nikt nie walczy. 23:19, 10.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SektorSektor

0 0

Wieńcowe bez gorzałki do nie wieńcowej, a jak pili - co zapewne często robią, to powinni też dmuchać. :D 12:15, 15.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz