Zamknij
REKLAMA

Nad basenem na osiedlu Tatrzańskim zawisła wiecha

12:53, 10.01.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Dzisiaj nad budowanym basenem na osiedlu Tatrzańskim w Fordonie zawisła wiecha.

Na budowie krytego basenu na osiedlu Tatrzańskim zawisła dzisiaj wiecha. W uroczystości wzięli udział prezydent Rafał Bruski, miejscy radni i przedstawiciele wykonawcy obiektu - firmy Strabag. Basen funkcjonować będzie przy Szkole Podstawowej nr 67.

Stan zaawansowania prac przy realizowanej inwestycji ocenia się na około  43%. Ukończono stan surowy zamknięty i uruchomiono węzeł cieplny, który umożliwia prowadzenie prac wykończeniowych i instalacyjnych wewnątrz budynku. Zamontowane zostały także niecka basenu sportowego oraz urządzenia wentylacyjne.  Na budowie rozpoczęły się prace instalacyjne centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego oraz montaż kanalizacji sanitarnej.

W najbliższym okresie ukończony zostanie również stan surowy łącznika pomiędzy basenem a szkołą oraz zrealizowana zostanie dostawa pozostałych elementów niecki sportowej oraz niecki rekreacyjnej wraz z dwoma jacuzzi i brodzikiem dla dzieci.

Zakończenie prac planowane jest na koniec października 2020 roku.

Po zakończeniu tej inwestycji uczniowie zyskają dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, z której poza godzinami lekcyjnymi będą mogli korzystać również mieszkańcy Bydgoszczy.

Basen będzie dużym 3-kondygnacyjnym obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnię o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Łączna wartość tej inwestycji to niemal 33 mln złotych. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się pod koniec kwietnia 2019 roku.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

WeronikaWeronika

2 0

Basen będzie, ale z ch@jowymi drogami dojazdu do niego nikt nie walczy. 23:19, 10.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SektorSektor

0 0

Wieńcowe bez gorzałki do nie wieńcowej, a jak pili - co zapewne często robią, to powinni też dmuchać. :D 12:15, 15.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone