Zamknij
REKLAMA

Tablica gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego odsłonięta

19:30, 22.01.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Na ścianie gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Starym Rynku odsłonięta została tablica upamiętniająca generała Józefa Dowbor-Muśnickiego.

"Józef Dowbor-Muśnicki (1867- 1937) 22 stycznia 1920 r. jako dowódca Frontu Wielkopolskiego na czele polskich oddziałów wkroczył do Bydgoszczy. Po uroczystościach na Starym Rynku, w obecności przedstawicieli wojsk Ententy, odebrał defiladę Wojsk Polskich na placu Wolności" - brzmi napis na tablicy odsłoniętej dzisiaj na ścianie budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Starym Rynku.

To już piąta tablica odsłonięta w czasie obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Tablica ufundowana została z funduszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Fot. Jacek Nowacki

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

pięknie,alepięknie,ale

7 8

dlaczego między datami widnieje godło inne niż GODLO państwowe - orzeł biały ? Wszak w 1920 roku Bydgoszcz wróciła do macierzy, czytaj do POLSKI i w niej funkcjonuje.Czyżby fundator ( nie lubiący okropnie naszego miasta ) tworzył jakąś nową historię ? Nawet licząc lata funkcjonowania Bydgoszczy w granicach Polski, to i tak większość tego czasu funkcjonowaliśmy pod SWOIM herbem a nie pod maszkarą wymyśloną w Toruniu.Bardzo nieprzemyślane ( a może jednak złośliwe ? ) działanie ,,króla,, nowego tworu administracyjnego.Zaś z drugiej strony czy prezydent Bydgoszczy a nawet wojewoda nie mieli nic do powiedzenia n/t tych tablic,,fundowanych,,.Brak mi na nich symboli - herbów miasta jak i godła , stanowiacych o istocie KTO i CO, czyli że to Bydgoszcz jest znowu Polska po latach niewoli. 10:12, 23.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

5 6

blablabla 12:40, 23.01.2020


Matołusz M.Matołusz M.

2 8

- Z okazji wyjątkowego jubileuszu - Pana 100 Urodzin - proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku - napisał Mateusz Morawiecki w liście do Józefa Wieczorka. Problem w tym, że były sędzia m.in. Sądu Wojewódzkiego w Warszawie nie żyje od 1996 roku. Na list premiera odpisał syn Józefa - Andrzej Wieczorek. - Może i dobrze, że los oszczędził mu obserwowania waszych działań - stwierdził syn sędziego. Treść obu listów ujawnił portal "OKO.press". 15:56, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone