Zamknij
REKLAMA

Pomoc poparzonym w pożarach misiom koala z Australii nadejdzie również z Bydgoszczy

12:13, 24.01.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Koala soph (z: Wikipedia)

Podopieczni WTZ „Tęcza” pomogą poparzonym w pożarach zwierzętom. Z Bydgoszczy pojedzie do Australii transport woreczków i otulaczy, które pomogą w rehabilitacji zwierząt.

Od listopada ubiegłego roku pożary pustoszą Australię. Są tak ogromne, że widać je z kosmosu. Cały świat zobaczył też w przekazach telewizyjnych, że kataklizm wywołał spustoszenie w populacji misiów koala. W samej  Nowej Południowej Walii spłonęły aż cztery miliony hektarów lasu, w których zginęło już ok. 8 tys. koali. To niemal 1/3 całej populacji koali w regionie. Wiele zwierząt jest odwodnionych i poparzonych. Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” CARITAS Diecezji Bydgoskiej postanowili ruszyć z pomocą. Poparzone koale, ale również kangury i nietoperze dostaną uszyte przez nich woreczki i otulacze, które pomogą w rehabilitacji zwierząt. Wszystko w ramach międzynarodowej akcji Australi Rescue Craft Co.

W "Tęczy" dorośli z niepełnosprawnościami rozwijają swoje umiejętności i pod okiem opiekunów przygotowują się do podjęcia pracy zawodowej. W pracowni rękodzieła artystycznego, pod okiem Katarzyny Gąsiorowskiej uczą się m. in. szyć, wyklejać czy wykonywać inne prace plastyczne. Ich umiejętności tym razem zostaną wykorzystane na rzecz poszkodowanych zwierząt, które masowo ucierpiały w pożarach w Australii. 

W ramach międzynarodowej akcji pomocy dla Australii Rescue Craft Co, uszyli już mięciutkie worki dla osieroconych i poparzonych kangurów i koali. Spod ich rąk wyszły także otulacze dla nietoperzy, a także zrobione na szydełku gniazda dla ptaków. 

Wszystko uszyte zostało „pod wymiar”, zgodnie z wytycznymi od australijskich ratowników zwierząt. Otulacze i woreczki zrobione są z miękkich, naturalnych tkanin. Trafią do klinik weterynaryjnych i ośrodków pomocy dla zwierząt, które starają się przywrócić zdrowie poparzonym zwierzętom bądź uratować życie małych torbaczy, których matki nie przeżyły fali ognia.

Zdjęcia: WTZ Tęcza

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

No nieNo nie

5 2

w tej Australii wszyscy oszaleją ze szczęścia, następnie otulą się o tułaczami i będzie super. 22:10, 24.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone