Zamknij
REKLAMA

Jest nadzieja, że ktoś przejmie od miasta odpowiedzialność za ruderę przy Dworcowej 21

20:37, 09.02.2020 | Wojciech Nowacki
REKLAMA
Skomentuj
Dworcowa 21. Fot. Jacek Nowacki

Urząd Miasta Bydgoszczy zapewnia, że procedura sprzedaży rudery przy Dworcowej 21 ruszy pod koniec II kwartału 2020 roku.

W czerwcu ubiegłego roku w artykule Dworcowa 21 - obraz nędzy i rozpaczy w centrum miasta ogłosiliśmy, że jest nadzieja na to, że miasto w końcu pozbędzie się nieruchomości przy ul Dworcowej 21 i nabywca przywróci miasto w tym miejscu. Choć bieda na Dworcowej jest widoczna, to wiele kamienic odzyskało blask. Wysiłkiem wielu kamieniczników fasady wielu budynków zostały odremontowane i cieszą oczy przechodniów czystością.

Dwa tygodnie temu Urząd Miasta Bydgoszczy pochwalił się na facebookwym profilu, że "rewitalizacja wkracza na kolejne ulice". "Coraz więcej ulic przyległych do zrewitalizowanej Dworcowej również zyskuje na estetyce. Zmienia się między innymi otoczenie ulicy dr.  E. Warmińskiego, przy której remontowane są kolejne budynki. W odrestaurowanej kamienicy na rogu z Dworcową powstanie natomiast dzięki unijnym środkom Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości" - czytamy o kolejnym sukcesie.

Nasunęła się nam wtedy myśl, że skoro Dworcowa jest już zrewitalizowana, to "skansen" przy Dworcowej 21 Urząd Miasta Bydgoszczy utrzymuje jako swoiste memento, ostrzeżenie, przypominające, do jakiej ruiny można doprowadzić majątek, któremu brakuje prawdziwego gospodarza. I szkolący się lub partnerzy powstającego Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości będą mogli naocznie przekonywać się, do jakiej katastrofy może prowadzić niegospodarność i brak przedsiębiorczości.

Nasza intuicja nie okazała jednak prawdziwa, gdyż Urząd Miasta na nasze pytanie, jakie są zamierzenia wobec zrujnowanej nieruchomości zakomunikował, że niezmiennie stoi na stanowisku, że należy ją sprywatyzować, a powstała zwłoka w jej sprzedaniu wynika z obiektywnym przyczyn.

- W trakcie prowadzonej procedury przygotowywania w/w nieruchomości do zbycia, w trakcie jej  oględzin okazało się, iż w ścianach sąsiedniego budynku  (na dz.nr 125 obr.128) na granicy z działką przeznaczoną do zbycia znajdują się okna.  W związku z tym sprawa została przekazana do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego celem wszczęcia postępowania dot. likwidacji istniejących okien. Wszczęte zostało postępowanie administracyjne, które zakończone zostało wydaniem decyzji PINB nakazującej likwidację okien w ścianie budynku. Sporządzona została wycena nieruchomości. Po ustaleniu ceny działki, przygotowany zostanie i wywieszony na okres 6 tygodni wykaz o przeznaczeniu do zbycia w/w nieruchomości, a następnie ogłoszony przetarg na jej zbycie. Planowany termin  ogłoszenia przetargu to koniec II kwartału br. - rozwiała wszelkie wątpliwości co do dalszego losu Dworcowej 21 Marta Stachowiak, rzecznik prasowy z Urzędu Miasta Bydgoszczy.

(Wojciech Nowacki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


deathdeath

13 0

fascynujące mimo upływu dziesiątków lat ten bełkot urzędniczy nadal funkcjonuje.........tłumacząc na nasz język: " za nic nie odpowiadamy i nic nie robimy dopóki ofiary nie namierzymy"........czyli frajera, który to zrobi za nich.................... 10:52, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gdyby to byłoGdyby to było

7 0

w "potężnym, gigantycznym" To-TUŃku to już dawno ich nadprezydent P. Całbecki kupiłby pewnie ten obiekt za grubą kasę z naszych podatków i urządził tam kolejną zbędną instytucję, żeby cały region ją utrzymywał? 16:12, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

11 1

Remont ruder jest za trudny dla prezydenta Bydgoszczy. A przetarg wygra ten, kto ma wygrać. wygra 20:12, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

6 1

W związku z usunięciem mojego poprzedniego wpisu, po raz kolejny pytam: panie prezydencie Bruski, czy jest prawdą to co pisze Marbura, że jeszcze nie ogłoszony przetarg, jest już rozstrzygnięty? 12:41, 11.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SteenSteen

0 7

Od kiedy to Prezydent dużego, wojewódzkiego miasta ma odpowiadać na pytanie dyżurnego, forumowego id_oty. Na jego widok mieszkańcy Fordonu, Kapuścisk i Dąbrowy Chełmińskiej odwracają się plecami. 14:08, 11.02.2020


REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone