Zamknij
REKLAMA

Wiecha zawisła nad budynkiem BTBS-u wzniesionym w urokliwym miejscu Bydgoszczy

15:21, 12.02.2020 | i
Skomentuj Wiecha na budynku BTBS-u przy ul. Młyńskiej 2A. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Na Okolu, przy ul. Młyńskiej 2A, w bardzo urokliwym miejscu, blisko Kanału Bydgoskiego, choć też niedaleko linii kolejowej, trwa budowa nowego budynku Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dzisiaj zawieszono na nim wiechę.

W uroczystości zawieszenia wiechy na budynku BTBS-u udział wzięli m.in. zastępca prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak, prezes BTBS Łukasz Grocholski oraz przedstawiciele wykonawcy budowy.

Budynek liczy 5 kondygnacji i jest bez podpiwniczenia. Zaprojektowano w nim 2 klatki schodowe, a w każdej funkcjonować będzie winda. Prace budowlane rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku. Wykonawcą jest firma Ebud. Inwestycja jest  finansowana w oparciu o środki własne miejskiej spółki oraz ze środków  Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania zostaną wyposażone we wszystkie standardowe instalacje wewnętrzne oraz w pełnym zakresie wykończone – „pod klucz”. Łącznie zaprojektowano 28 mieszkań o powierzchni od 42 m2 do 73 m2 oraz 22 garaże w parterze.  energooszczędnymi.

W sierpniu planowane jest przekazanie kluczy do mieszkań nowym najemcom. Inwestycja pochłonie blisko 10 mln zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

deathdeath

4 2

piszący jest też urokliwy......................czy widział setki aut stojących w błocie koło obszczanego tunelu kolejowego????? czy wie że raptem 10 metrów od okien biegnie nasyp kolejowy z 8 trakcjami???? urokliwie to tam było jakieś 60 lat temu, cicho i zielono latem, zimą jak wylał Flisek było niezłe lodowisko, piękny sad Korczyca pachniał jesienią jabłkami, obecnie to siedlisko bezdomnych i zapuszczone prze miasto, które jest właścicielem tego pokaźnego obszaru........... 19:02, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz