Zamknij
REKLAMA

Akcja Urzędu Miasta na walentynki: "Kocham Bydgoszcz, segreguję!"

19:48, 13.02.2020 | i
Skomentuj
Fot. (jn)
REKLAMA

Urząd Miasta Bydgoszczy uznał, że walentynki to doskonała okazja, aby przypomnieć o konieczności segregowania odpadów, a co więcej, że tego wymaga miłość, jaką każdy mieszkaniec powinien żywić do swojego miasta. Tym się kierując, miejscy urzędnicy organizują 14 lutego akcję ekologiczną „Kocham Bydgoszcz, segreguję”.

Jak Urząd Miasta Bydgoszczy uzasadnił przeprowadzenie akcji ekologicznej „Kocham Bydgoszcz, segreguję”?

"Walentynki to symboliczne święto zakochanych. (...) Każdy powinien dbać o otaczające go środowisko, tak jak dba się o drugą osobę. Dzięki prawidłowej segregacji śmieci troszczymy się o zdrowie i dobre samopoczucie zarówno swoje, jak i innych. Dzięki segregacji odpadów każdy z nas przyczynia się do działań recyklingowych i zmniejszenia liczby wysypisk śmieci. Jeśli segregujesz, pokazujesz, że Bydgoszcz jest dla Ciebie ważna!" - przeczytaliśmy w zaproszeniu na walentynkową imprezę.

Miejscy urzędnicy podkreślają, że według ich obserwacji bydgoszczanie z sercem podchodzą do ochrony środowiska oraz selektywnego zbierania odpadów. "Potwierdza to coroczny wzrost poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych oraz szkła" - wskazują na zaangażowanie bydgoszczan w segregowanie odpadów na poszczególne frakcje.

Akcja „Kocham Bydgoszcz, segreguję!” odbędzie się w piątek, 14 lutego, w godzinach 12 - 14 w amfiteatrze przy ul. Mostowej. Stanie tam wielkie serce, w którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a każdy uczestnik akcji otrzyma ekozestaw ułatwiający domową segregację śmieci.

Grafika: Urząd Miasta Bydgoszczy - www.bydgoszcz.pl

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

ZobaczymyZobaczymy

8 1

Może postawią kubły na cały Zarząd Miasta z Prezydentem na czele i wywiozą na wysypisko Historii 01:28, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

deathdeath

7 0

a w Dzień Dziękczynienia będą jeździć i sami odbierać śmieci które w Haloween mieszkańcy wywalą przed domami bo nie ma pojemników..............akcja na miarę ..."oto ja wasz urzędas"............ 09:35, 14.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RodzykRodzyk

0 5

Te bzdury sam wymyslasz? 10:12, 14.02.2020


JanJan

8 0

Segreguję po muszę i za to dużo płacę.
Kochać ja mogę ludzi, a nie miasto które nieustannie drenuje mój portfel nie dając nic konkretnego w zamian. 10:12, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz