Zamknij
REKLAMA

4000 psich piękności na wystawie w Myślęcinku

18:31, 14.02.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę i niedzielę (15-16 lutego) prawie 4000 psich piękności (328 ras) paradować będzie w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczego, prezentując się na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w randze CACIB (Certificat d’Aptitude AU Championnat International de Beauté, czyli Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności).

W weekend (15-16 lutego) Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w Myślęcinku gościć będzie blisko 4000 psich piękności 328 ras. Tegorocznej wystawie towarzyszyć będą:

  • wystawa psów ozdobnych i do towarzystwa,
  • wystawa spanieli i psów dowodnych,
  • wystawa polskiego spaniela myśliwskiego.

W trakcie wystaw zobaczyć będzie można przedstawicieli wszystkich 10 grup FCI oraz rasy nowe, jeszcze nieuznane, w tym polskiego spaniela myśliwskiego. Od owczarków niemieckich, szetlandzkich po psy gończe i posokowce, retrievery, aż po buldogi angielskie i chihuahua. Wystawom towarzyszyć będą pokazy pracy agility, a także konkurs rysunkowy dla dzieci.

W każdym dniu zaplanowane jest sędziowanie kilku grup FCI. W sobotę zobaczymy na wystawie psy z grupy II FCI (pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła), grupy VIII FCI (aportery, płochacze i psy dowodne – w tym spaniele i retrievery), grupy IX FCI (psy ozdobne i do towarzystwa). Niedziela to kolejny dzień wystaw i pokazów. Na wystawie prezentować się będą psy z grup: I – owczarki i inne psy pasterskie, z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła, III – teriery, IV – jamniki, V – szpice i psy w typie pierwotnym, VI – gończe i posokowce, VII – wyżły, X – charty. Odbędzie się prezentacja najmłodszej naszej rasy polskiego spaniela myśliwskiego.

Zwiedzający jak i wystawcy będą mogli skorzystać z obecności dystrybutorów specjalistycznych karm i akcesoriów dla zwierząt. To doskonała okazja, by zakupić dla swojego pupila smycz, szelki, zabawki lub karmę konsultując się ze specjalistą, natomiast dla siebie pamiątkę lub biżuterię z psem. Właściciele psich piękności podzielą się radami ze zwiedzającymi. Jak co roku w sobotę i niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz zwierząt bezdomnych ze schroniska na Osowej Górze.

Prezentacje i ocena psów wystawy rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00, zakończą finałami o 15:00. Następnie podziwiać będzie można psy wystawy południowej (psy ozdobne i do towarzystwa) od godziny 16:00 do godziny 19:00. W niedzielę dalsza część wystawy międzynarodowej w godzinach od 10:00 do 16:00, wystawa polskiego spaniela myśliwskiego połączoną z jego prezentacją godz. od 11:00 do 14:00 oraz wystawa klubowa spanieli i psów dowodnych w godzinach 10:00-15:00. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę odbędzie się konkurencja młodego prezentera i konkurs rysunkowy dla dzieci.

Na wystawach psy pochodzące z 22 krajów, będą oceniane przez 19 sędziów nie tylko z Polski ale również z Czech, Węgier, Rosji, Litwy, Ukrainy i Szwajcarii.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz