Zamknij
REKLAMA

Kasztanowce na placu Kościeleckich poddawane są cięciom technicznym

14:40, 26.02.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Przycinka kasztanowców na placu Kościeleckich. Fot. Jacek Nowacki

11 kasztanowców rosnących na placu Kościeleckich poddawane są cięciom technicznym. Chodzi o to, by korony drzew zanadto się nie rozrosły i nie tworzyły niebezpieczeństwa w czasie wichur.

W październiku 2017 w roku w naszym mieście zawrzało, bo miały  zostać  wycięte wszystkie sędziwe kasztanowce w pobliżu kościoła jezuitów. Wtedy taką decyzję władz miasta nie zaaprobował wojewódzki konserwator zabytków. Okazało się, że stuletnie drzewa można i trzeba ratować przed wycinką.

Po ponad dwóch latach jest zgoda, by stuletnie drzewa tworzące na placu Teatralnym niepowtarzalny klimat, przetrwały jak najdłużej. Temu służy przycinka jedenastu kasztanowców. Prace wykonywane są na podstawie decyzji konserwatora zabytków, zgodnie z jego zaleceniami.

Urząd Miasta już wczoraj poinformował, że wykonywane prace agrotechniczne mają na celu poprawę statyki kasztanowców. Chodzi o to, żeby ograniczyć powierzchnię koron drzew i przez to obniżyć napór wiatru. Ma to zapobiegać dalszym wywrotom drzew w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

"Jest to kontynuacja cięć z 2017 roku, których przeprowadzenie spowodowało poprawę stabilności części drzew. Prace będą prowadzone zgodnie z warunkami określonymi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu, Delegatura w Bydgoszczy" - poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone