Zamknij
REKLAMA

Grunwaldzka połączy miasto z drogą ekspresową S5 w wakacje

08:04, 27.02.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj

ZDMiKP informuje, że wykonawca przebudowy ul. Grunwaldzkiej przygotowuje się do ostatnich prac przy nowych jezdniach na Czyżkówku. W przyszłym miesiącu udostępniony zostanie odcinek przy skrzyżowaniu z ul. Czaplą na Osowej Górze.

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej zmierza powoli do końca. Jutro  (28 lutego) w godzinach popołudniowych zostanie otwarte skrzyżowanie ul. Flisackiej z południową jezdnią ul. Grunwaldzkiej. Tym samym – na odcinku od ul. Koronowskiej do ul. Filtrowej - zostanie przełożony ruch z obecnie użytkowanej jezdni północnej ul. Grunwaldzkiej na południową. Pozwoli to przeprowadzić prace przy układaniu ostatniej warstwy nawierzchni na obecnie użytkowanym odcinku.

W ostatnich tygodniach udało się między innymi wymienić podbudowę na południowej jezdni przy skrzyżowaniu z Flisacką. Trwają teraz przygotowania do przełożenia ruchu na nowy odcinek. Pozwoli to również na północnej jezdni ułożyć ostatnią ścieralną warstwę asfaltu. W najbliższym czasie oddana zostanie do użytku południowa jezdnia na wysokości schroniska dla zwierząt na Osowej Górze. Wykonano większość nasadzeń drzew i krzewów. Kontynuowane są też prace przy budowie chodników, zatok autobusowych i wjazdów na posesje.

Na Czyżkówku wraz z rozbudową Grunwaldzkiej przebudowywana jest część ulic lokalnych. Twardą nawierzchnię zyskała między innymi ulica Wyrzyska oraz odcinki ulic Okopowej i Zielonej. Po północnej stronie wytyczono też od Koronowskiej do Chojnickiej drogę serwisową wyposażoną w wyniesione skrzyżowania poprawiające bezpieczeństwo oraz miejsca parkingowe.

W sąsiedztwie zabudowań pojawiły się też ekrany akustyczne. Skrzyżowania z ul. Filtrową i Flisacką będą wyposażane w nowe sygnalizacje.

Przebudowa Grunwaldzkiej powinna zakończyć się w wakacje uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Umożliwi ono rozliczenie całej Inwestycji  Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej wygodnie dojedziemy do drogi ekspresowej S5.

Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej w liczbach:
• Koszt prac budowlanych – 75,8 mln zł
• Długość modernizowanego odcinka – 4,55 km
• Długość buspasa – 2,95 km
• Długość dróg rowerowych – 4,95 km
• Powierzchnia chodników - 14840 m2

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

OloOlo

6 17

A droga ekspresowa będzie gotowa do wakacji? Ale tak naprawdę gotowa, a nie na potrzeby kampanii Adriana. 08:41, 27.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SlickSlick

9 3

Olo masz krótką pamięć. Droga S5 miała być gotowa na Euro 2012.Takie wizję roztaczał rząd twojego idola Donka. Wtedy też byłeś taki bojowy na forum? 15:42, 27.02.2020


DaoDao

3 3

Te wyniesione skrzyżowania na drodze serwisowej to jakiś żart. Tak ostre wniesienia, że masakra. 09:01, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydgoszczaninBydgoszczanin

5 0

Jak to możliwe, że nowo oddana ulica Grunwaldzka na odcinku od Skośnej w stronę Orlenu na prawym pasie ma około osiemnastu studzienek??? Na dodatek obniżonych od asfaltu o 2-3 centymetry.
Jazda po tym pasie to jakieś nieporozumienie. Podobna sytuacja jak na Artyleryjskiej od Gdańskiej w stronę Cmentarza Nowofarnego.
Inwestor powinien się temu koniecznie przypatrzeć. 13:11, 01.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone