Zamknij
REKLAMA

Miejskie kąpielisko w Parku Centralnym? Ratusz zapowiada prace projektowe

14:56, 27.02.2020 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Brda na wysokości Parku Centralnego. Fot. Jacek Nowacki

Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował dzisiaj, że zleca opracowanie ogólnej wizji stworzenia otwartego kąpieliska w Parku Centralnym. "Teren położony wzdłuż rzeki Brdy, nieopodal hal sportowych Arena Bydgoszcz i Immobile Łuczniczka w przyszłości ma stać się miejscem odpoczynku i rekreacji bydgoszczan" - czytamy na portalu miasta.

Z pomysłem zagospodarowania terenu między mostem Pomorskim a halą sportową Arena Bydgoszcz na rozrywkę dla bydgoszczan pierwszy wystąpił Tomasz Latos. W czasie jesiennej kampanii wyborczej na prezydenta Bydgoszczy w roku 2018 kandydat PiS proponował stworzenie w Parku Centralnym parku bardziej zadbanego ze strefą, w której będzie można spożywać alkohol, gdzie byłaby możliwość postawienia stacjonarnych grillów i gdzie mieszkańcy, zwłaszcza młodzi ludzie mogliby czas spędzać na rozrywce pod chmurką.

Z śmielszą inicjatywą wyszedł dzisiaj Urząd Miasta Bydgoszczy. Ratusz zapowiedział utworzenie w miejscu Parku Centralnego otwartego kąpieliska. Dzisiejsza enuncjacja prawdopodobnie oznacza, że forsowana przez szefa Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Jakuba Mikołajczaka koncepcja budowy kąpieliska letniego nad Balatonem upadła.

"Pierwsze prace projektowe określą ogólną wizję budowy naturalnego zbiornika wodnego o powierzchni ok. 3 tys. metr. kwadr. wraz z zagospodarowaniem terenu parku, która w przyszłości stanowić będzie otwarte kąpielisko" - czytamy w opublikowanym na stronie miasta komunikacie.

Prace nad zorganizowaniem kąpieliska muszą być zaawansowane, bo możemy poznać już założenia nowego miejsca rekreacji: "Przygotowana koncepcja programowo-przestrzenna określi lokalizację naturalnego zbiornika wodnego, usytuowanie plaży piaszczystej i trawiastej, przebieg ścieżek rowerowych i pieszych. W opracowaniu zostaną rozmieszczone i odpowiednio dobrane elementy małej architektury, punkty monitoringu oraz oświetlenia obiektu. Teren będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami".

Zlecony przez urząd miasta dokument określi też przyszłe koszty realizacji tej inwestycji. W założeniach projektowych przewiduje się maksymalne zachowanie cennych siedlisk przyrodniczych oraz zadrzewienia. 

Efekty prac mamy poznać pod koniec tego roku.

Zdjęcia Parku Centralnego - Jacek Nowacki

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

AquavirgoAquavirgo

5 1

To kaczki już spokoju nie będą miały 17:19, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniec dziwnegomieszkaniec dziwnego

2 2

* Utworzenie Parku Centralnego z kąpieliskiem nad Brdą.
Jeden z "Konkretów Bruskiego", czyli tworów gabinetowo-partyjnych, które w Bydgoszczy powstaną do 2023 roku.
całość planów rządzącego w mieście macie tu: https://www.konkretybruskiego.pl/p/blog-page.html

Tu w Bydgoszczy nie Rada Miasta decyduje co ma być zrobione, albowiem to tylko marionetki do przyklepywania realizacji konkretów wodza. 17:54, 27.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kryształowy LoniuKryształowy Loniu

2 2

Tu nie decyduje ani Kosma Leń-Złotowski, ani Tomek Luksusowadacza-Latos. 20:37, 27.02.2020


Maximus666Maximus666

1 1

IBamber już plotek nie polowi??? 17:55, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Były "NowoczesnByły "Nowoczesn

2 2

Muszę Was zmartwić ale pierwszym, który zaproponował powstanie kąpieliska w tym miejscu był członek "Nowoczesnej" - Piotr Krzemiński i to jest jego autorski pomysł i proszę tego nie przypisywać innym. 09:49, 28.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone